eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Nieobecność nieusprawiedliwiona w pracy


2015-05-14 17:30 autor: 7sanchez7

2 877 odsłon

Nieobecność nieusprawiedliwiona w pracy

Witam,
 
dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z okresem wypowiedzenia.
W pracy nie bylem obecny dwa dni nie informując o tym nikogo. Następnego dnia mistrz poinformował mnie o karze cofnięcia premii jednocześnie karząc wypisać 2-dniowy wniosek urlopowy na żądanie. Dnia czwartego odbyłem rozmowę z kierownikiem dostając wypowiedzenie.
 
Czy kierownik musiał podjąć tak drastyczne środki? Czy można było sprawę zakończyć naganą lub innym środkiem kary? Czy mogę w jakiś sposób wpłynąć na decyzję o rozwiązaniu umowy?

Czy to, że jestem członkiem związku zawodowego może zmienić tę decyzję? Dodam, że jest to praca, na której mi zależy, i był to pierwszy taki przypadek.

Proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-05-14 19:01 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Tę sprawę moża było rozwiązać na wiele sposobów, od upomnienia po zwolnienie dyscyplinarne. Może się Pan odwołac do sadu. Ma Pan na to 7 dni od daty otrzymania wypowiedzenia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • julka

  Dodano 2013-08-09 12:50 przez julka

  Zwolnienie z pracy z powodu nieobecności nieusprawiedliwionej

  Czy pracodawca może mnie zwolnić z pracy z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności? Pracuję w systemie zmianowym, w czwartek nie byłem w pracy, nikogo nie powiadomiłem i dopiero we wtorek poszedłem do pracy zgodnie z harmonogramem pracy. Czy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie?

 • Lesiu

  Dodano 2020-02-26 07:50 przez Lesiu

  Pracodawca nie akceptuje zaświadczenia o wizycie lekarskiej. Twierdzi, że to NN

  W trakcie wizyty u dentysty usunięto mi zęba. Stomatolog zaproponowała mi L4. Odmówiłem, dostałem potwierdzenie wizyty w tym dniu w tymże gabinecie stomatologicznym. Pracodawca nie akceptuje zaświadczenia, uznaje to za NN. Moim zdaniem jest to nieobecność usprawiedliwiona niepłatna.

 • klaudyna

  Dodano 2019-03-15 18:54 przez klaudyna

  Świadczenie rehabilitacyjne

  Przebywam ponad 182 dni na L4, złożyłam wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne, okres zasiłkowy już minął, a ja nadal nie otrzymałam wezwania na kontrolę do orzecznika ZUS. Wiem już, że moja nieobecność w pracy jest bezpłatna usprawiedliwiona i jeśli dostanę świadczenie, to pracodawca nie może...

 • Iza1706

  Dodano 2017-11-22 10:20 przez Iza1706

  Zwolnienie pracownika w trakcie L4

  Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wypowiedzenia, tzn. w jakim terminie pracodawca może mnie zwolnić, jeżeli moja nieobecność nieusprawiedliwiona w pracy (3 dni) była w dniach 6, 7, 8 października, a od dnia 9.10 przebywam na zwolnieniu?
  Mam taką sytuację, iż chcąc zanieść kolejne zwolnienie i dowied...

 • Minimal1

  Dodano 2020-09-02 21:36 przez Minimal1

  Świadectwo pracy - praca w szczególnych warunkach?

  Dzień dobry, czy na świadectwie pracy wlicza się do okresu pracy w szczególnych warunkach nieobecność nieusprawiedliwioną pracownika? Jeśli np. Pracownik był na zwolnieniu lekarskim, to nie ujmujemy tego okresu na świadectwie pracy jako pracy w szczególnych warunkach, a co w przypadku nieusprawiedli...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania