eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wypłata odprawy pracowniczej


2018-02-17 21:31 autor: Martines79

925 odsłon

Wypłata odprawy pracowniczej

Dzień dobry,

byłem zatrudniony w sporej firmie. Firma ta likwidowała oddział w Szczecinie, w związku z tym wszyscy w Szczecinie dostaliśmy wypowiedzenie na tzw. "na szczególnych zasadach". Byłem z tym wypowiedzeniem w PIP, stwierdzono, że według niego powinna nam się należeć odprawa.

W moim przypadku w wysokości 2-miesięcznego wynagrodzenia. Okres wypowiedzenia minął mi 31.01.2018, 10 lutego dostałem wynagrodzenie za styczeń i osobnym przelewem ekwiwalent za urlop lecz odprawy niestety nie. Wielokrotnie z kolegami dzwoniliśmy do centrali firmy i w tym temacie byliśmy tam zbywani.

Znalazłem w internecie informacje, że na firmie siedzi od listopada 2017 syndyk i że firma jest "w restrukturyzacji". Znalazłem nr telefonu do owego syndyka, porozmawiałem z nim i prosił, abym mailem wysłał do niego pismo o wypłatę odprawy, ale zaadresowane do siedziby firmy. Zrobiłem to. Dodatkowo mailem wysłałem zapytanie o odprawę do samego prezesa firmy, oczywiście bez odzewu.

Od koleżanki z centrali dowiedziałem się, że w firmie jest zakaz przekazywania jakichkolwiek informacji na temat odpraw. Niech mi Pan powie, jakie kroki mogę jeszcze podjąć, aby mi ona nie przepadła i jak ją wyegzekwować? Czy założyć sprawę  w sądzie pracy, czy jak? Jeśli tak, to jakie dokumenty muszę przedłożyć i ile to wszystko może trwać?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Szanel

  Dodano 2014-02-07 21:26 przez Szanel

  Czy należy mi się odprawa od pracodawcy po rozwiązaniu przez niego umowy bez podania przyczyny?

  Jestem na rencie ale pracowałam, zakład rozwiązał ze mną umowę o pracę bez podania przyczyny (umowa była zawarta do października 2016 roku). Czy należy mi się odprawa? Zakład rozwiązał ze mną umowę z dwutygodniowym wypowiedzeniem, rozwiązanie nastąpi 08.02.2014 roku.

 • TakiKtos

  Dodano 2017-05-02 15:46 przez TakiKtos

  Wypowiedzenie umowy a odprawa

  Jestem zatrudniona od kwietnia 2014 r., umowa na czas nieokreślony w pełnym wymiarze pracy. Przebywam na urlopie wychowawczym, otrzymałam wypowiedzenie umowy. Firma zatrudnia mnie niż 20 pracowników. Proszę o informację czy należy mi się również odprawa wzwiązku z wypowiedzeniem umowy przez pracodaw...

 • Yet

  Dodano 2018-05-31 21:03 przez Yet

  Ilu miesięczna odprawa mi się należy?

  Witam,
  w dniu 30.05.2018 r. zostałem zwolniony z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.
  Wypowiedzenie z winy pracodawcy (restrukturyzacja i trudna sytuacja finansowa - taki powód mam na wypowiedzeniu), zostałem zwolniony również z obowiązku świadczenia pracy. W firmie bylem zatrudniony od 23.06.2010 r...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-07-10 10:06 przez konto usunięte

  Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę. Można się odwołać do sądu pracy?

  Witam,czy osobie, która jest zatrudniona u pracodawcy ponad 2 lata należy się odprawa? Czy pracodawca wypowiadając umowę na czas określony musi podać powód wypowiedzenia, czy można się od tego odwołać do sądu?

 • karolka59

  Dodano 2016-05-19 13:50 przez karolka59

  Odprawa i wypowiedzenie

  Mam pytanie odnośnie odpraw pracowników. Jeżeli firma zatrudnia 20 osób, to czy należą się odprawy pieniężne dla pozostałych pracowników, których chciałabym zwolnić? I czy osoba będąca na wypowiedzeniu również liczy się jako pracownik? Termin wypowiedzenie pracownika do 31.06.2016. Czy zatrudniając ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania