eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Czy będąc na urlopie wychowawczym mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia?


2013-12-02 15:14 autor: elzbieta07

18 785 odsłon

Czy będąc na urlopie wychowawczym mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia?

Dzień dobry,

przebywam na urlopie wychowawczym bezpłatnym i mam umowę na czas nieokreślony - jest to praca w restauracji Chce się zwolnić w celu poszukania spokojniejszej pracy.

Pytanie brzmi tak: czy w tej sytuacji muszę podawać okres wypowiedzenia i podanie powodu, dla którego chcę się zwolnić? Czy szefowa w tej sytuacji może robić mi jakieś problemy? Ona już wie, że chcę złożyć wypowiedzenie i z tego powodu nie była zbyt miła. Jak powinnam to załatwić żeby nie mieć problemów?

Dziękuje z góry za odpowiedź.

Z poważaniem,

Wróblewska

Pytanie zaktualizowano 2013-12-02 15:32

czyli po prostu w nagłówku napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron,bez podawania okresu wypowiedzenia?

dziękuje jeszcze raz za odpowiedz.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-12-02 15:18 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  W przypadku złożenia rezygnacji przez pracownika nie musi on motywować swojej decyzji. Proponuję złożenia podania o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w dogodnym dla obu stron terminie.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 15:37 autor odpowiedzi: elzbieta07

  czyli po prostu w nagłówku napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron i bez podawania okresu wypowiedzenia?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 15:43 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  Wypowiedzenie i porozumienie stron to zupełnie dwie różne formy rozwiązania umowy. Aby nie wprowadzać zamieszania, sugerowałabym wpisać: wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Dodam jeszcze, że taki tryb rozwiązania umowy umożliwia art. 30 par.1.1 kodeksu pracy. W treści wniosku proszę wpisać proponowaną datę rozwiązania umowy.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 16:12 autor odpowiedzi: elzbieta07

  czyli  w proponowanym  okresie wypowiedzenia moge nawet podac 7 dni do przodu od dnia przedstawienia pracodawcy wniosku czy lepiej 14dni?

  dziekuje za odpowiedz.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 16:16 autor odpowiedzi: karolina.maciag

  Zależy od Pani planów. W sytuacji, gdyby Pani świadczyła pracę, sugerowałabym 14 dni, tak by pracodawca mógł znaleźć kogoś na Pani m-ce. Natomiast skoro Pani i tak nie ma w pracy, to moim zdaniem pracodawca nie powinien mieć oporów, by umowę rozwiązać np. już po 7 dniach.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 3 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-12-02 16:18 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Rozwiązanie " za porozumieniem stron " oznacza, ża Pani wraz z pracodawca dochodzicie do wniosku, że Pani praca nie ma sensu, więc to kiedy się pożegnacie oznacza wasze porozumienie.  W tym wypadku data jaką Pani wskarze wynika z waszych ustaleń. Natomiast, jeżeli nie dojdzie Pani z pracodawcą do porozumienia w sprawie terminu zakońcenia pracy, to obowiązuje Panią okres wypowiedzenia liczony od daty złożenia wypowiedzenia.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Koziczka1981

  Dodano 2016-10-17 10:01 przez Koziczka1981

  Okres wypowiedzenia przy umowie na czas nieokreślony

  Witam, do dnia 31.10.16 przebywam na urlopie wychowawczym mam umowę na czas nieokreślony (pracuję w tej firmie 6 lat) i chcę się zwolnić od obecnego pracodawcy.Jaki mnie obowiązuje okres wypowiedzenia? Czy mogę się zwolnić z dnia na dzień za porozumnieniem stron?Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 • miss0306

  Dodano 2014-02-19 19:27 przez miss0306

  Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

  Witam serdecznie,
  mam duży problem i nie wiem, co w tej sytuacji zrobić, bo opinie na tę sprawę są różne. Otóż jestem zatrudniona na czas nieokreślony od maja 2008 r., a obecnie przebywam na urlopie wychowawczym od maja 2012 r. - do maja 2015 r. Pracodawca likwiduje sklep, w którym pracowałam z dnie...

 • pedagog

  Dodano 2013-10-21 20:36 przez pedagog

  Jak korzystnie rozwiązać umowę po urlopie wychowawczym?

  Witam,
  w związku ze zbliżającym się ku końcowi urlopem wychowawczym, proszę o poradę. Chciałabym aby to pracodawca mnie zwolnił. Wiem, że osoba wracająca z urlopu wychowawczego jest szczególnie chroniona przez polskie prawo, jednak razem z pracodawcą doszliśmy do wniosku, że raczej nie ma dla mnie ...

 • xpgg1

  Dodano 2015-01-17 20:03 przez xpgg1

  Wypowiedzenie za porozumieniem stron a odprawa przy umowie na czas nieokreślony

  Witam,niedługo kończy mi się bezpłatny 3-letni urlop wychowawczy, pracuje na 3/4 etatu. Rok temu, jak chciałam wrócić wcześniej do pracy, zostałam poinformowana, że mnie przyjmą ale na wypowiedzenie i rozwiążą ze mną umowę za porozumieniem stron. Zostałam przy tej rozmowie potraktowana jak śmieć i u...

 • ola.ola

  Dodano 2013-12-26 20:27 przez ola.ola

  Zasiłek rehabilitacyjny a wypowiedzenie z pracy

  Czy w trakcie trwania zasiłku rehabilitacyjnego, który wypłaca ZUS mogę dostać wypowiedzenie z pracy mając umowę na czas nieokreślony od 2007 roku? Czy po zasiłku rehabilitacyjnym mogę przejść na urlop wychowawczy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Z reguły pracownik odchodzi z pracy z upływem okresu wypowiedzenia, który często jest dość długi. Trudno wówczas oczekiwać od pracownika większego zaangażowania w pracę, a od pracodawcy powierzania mu bardziej złożonych, ciekawych ...

 • Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Wortal AlterPraca.pl wyjaśnia, iż obniżenie wymiaru czasu pracy następuje z reguły w drodze porozumienia stron stosunku pracy lub też, wprowadzane jest w drodze wypowiedzenia zmieniającego przez pracodawcę. Przepisy kodeksu pracy przewidują ...

 • Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Pracownik otrzymał powołanie do wojska 10 lipca. 9 dni później otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie. 25 lipca pracownik przekazał pracodawcy kopię dokumentu powołania do wojska. Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie ma moc prawną?

 • Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań, pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania