eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Czy wyrównanie dotacji z Urzędu Miasta dla przedszkoli za 2011 r. podlega opodatkowaniu?


2012-07-19 10:30 autor: biała

3 178 odsłon

Czy wyrównanie dotacji z Urzędu Miasta dla przedszkoli za 2011 r. podlega opodatkowaniu?

Witam. Rozliczam przedszkole, które otrzymuje dotacje z Urzędu Miasta. Dochód wyliczany jest procentowo. W m-cu czerwcu otrzymali wyrównanie dotacji za 2011. W Urzędzie Miasta powiedziano dyrektorce, że wyrównanie nie podlega opodatkowaniu. Czy to prawda?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-07-26 08:45 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    art. 21 ust. 1 pkt 36 ustawy o PIT zwalnia z tego podatku     dochody z tytułu prowadzenia szkół w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, w części wydatkowanej na cele szkoły w roku podatkowym lub w roku po nim następującym.

    Ustawa o systemie oświaty jako szkołę rozumie także przedszkole.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Alibet

    Dodano 2020-02-06 10:53 przez Alibet

    Odliczenia za fotowoltaikę

    W grudniu 2017 roku w ramach programu z Urzędu Miasta zamontowałam fotowoltaiki.  Płatność jest w 13 kwartalnych ratach, z których pierwsza była w grudniu 2017 roku. Za 2018 i 2019 posiadam opłacone faktury. Czy w PIT-37 za 2019 rok mogę odliczyć od podstawy opodatkowania faktury opłacone w 2019 rok...

  • Gadzetka

    Dodano 2013-10-29 02:59 przez Gadzetka

    Jak rozliczyć dofinansowanie żłobka prywatnego?

    Żłobek prywatny - działalność od 09.2013, ma otrzymać dofinansowanie z UM w terminie wrzesień - grudzień 13 w proporcji 80/20 (80% dofinansowanie, 20% finansowane ze środków własnych).
    Z uwagi na to, że umowa jest sporządzona z datą 22.10 i pieniądze z dotacji nie wpłynęły, w KPiR września ujęto 100...

  • ewach6

    Dodano 2013-05-14 21:32 przez ewach6

    Wypowiedzenie umowy o pracę w przedszkolu

    Pracuję w przedszkolu od 1.09.2009 do 31.08.2012 na zastępstwo. Co roku dostawałam umowę. Od 1.09.2012  pracuję na czas nieokreślony.
    Czy przysługuje mi miesiąc czy 3 miesiące wypowiedzenia? Na umowie mam zaznaczone 3 dni wypowiedzenia. Do którego okresu wypowiedzenia się dostosować?
    Dziękuję serdec...

  • sloneczko20-21

    Dodano 2013-04-04 15:33 przez sloneczko20-21

    Urlop wychowawczy, ciąża a skrócenie urlopu i powrót do pracy

    Witam,
    Jestem na urlopie wychowawczym do sierpnia 2014 r. Właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Czy mogę złożyć wniosek o skrócenie urlopu wychowawczego i powrót do pracy, a w dniu powrotu złożyć L4? Czy muszę przepracować kilka dni, by pójść na chorobowe? Czy mogę podczas pobytu na chorobowy...

  • pandzia3

    Dodano 2013-01-04 22:59 przez pandzia3

    Korzystniejszy zakup sprzętu w Niemczech czy w PL?

    Witam, chciałam dokonać zakupu urządzenia w Niemczech. Koszt sprzętu to 1080 euro. Dystrybutor w PL i chce płatności w zł (sądzę, że swoją marże także narzucają). Czy korzystniej jest dokonać zakupu bezpośrednio z zagranicy czy w PL?
    Do ceny należy dodać VAT 23%, nie wiem jak ma się VAT w Niemczech...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania