eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › podatek od kwoty która będzie miała właściciela za kilka lat


2012-07-05 07:01 autor: world

2 013 odsłon

podatek od kwoty która będzie miała właściciela za kilka lat

Przygotowuję nietypowy 3-letni projekt, w którym na konto będą zbierane wpłaty z całego świata. Po 3 latach pieniądze te zgodnie z regulaminem, albo trafią na konto osoby prywatnej, albo zasilą fundację lub organizację użytku publicznego związaną z przyrodą/ekologią. Nie potrafię znaleźć żadnych informacji na ten temat a pytań jest wiele:

- Czy zebrana kwota ma być opodatkowana w skali roku, czy może czekać 3 lata, do momentu gdy nie skończy się zbiórka? Czy tak jest w innych krajach? Kto powinien zapłacić podatek jeśli teraz nie wiadomo kto kwotę otrzyma w przyszłości?

- Czy gdyby kwotę miała otrzymać osoba fizyczna, jaki podatek by zapłaciła? Za 3 lata wstecz? Jakiej wysokości? A gdyby otrzymał ją obcokrajowiec, tzn. byłaby przelana na konto za granicą?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania