eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeOchrona zdrowia i opieka społeczna › Czy bloki operacyjne zlokalizowane na trzech piętrach można nazwać blokiem centralnym?


2014-08-20 21:33 autor: anet

1 798 odsłon

Czy bloki operacyjne zlokalizowane na trzech piętrach można nazwać blokiem centralnym?

Pracuję w szpitalu gdzie są 4 bloki operacyjne: jeden na pierwszym piętrze (chirurgia miękka i naczyniowa), drugi na 2 piętrze (ortopedia), trzeci na 3 piętrze (laryngologia), czwarty w innym skrzydle (okulistyka). Bloki rozliczane są ze swoimi oddziałami np. blok chirurgiczny z oddziałem chirurgicznym.

Czy tak rozmieszczone bloki operacyjnie można ustawowo nazwać blokiem centralnym? Dodam, że grafik pracy mam ustalony na jednym bloku (pracuję na bloku chirurgii i tu mam dyżury) i kiedy jest taka konieczność (np. na bloku ortopedycznym zabieg przedłuża się po godz. 15) zmuszana jestem opuścić swój blok i iść na blok ortopedyczny.

Czy jest to zgodne z przepisami?

Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ales

  Dodano 2014-01-22 18:20 przez ales

  Umowa cywilno-prawna a godziny pracy

  Zawarłam umowę cywilno-prawną z dawnym pracodawcą. Pracuję w systemie zmianowym jako pielęgniarka. Grafik mam z góry ustalany przez przełożonego jak pozostali pracownicy, ale nikt nie ustala ze mną dni, kiedy mogę wykonywać usługę tylko z góry narzuca.
  Jestem przypisana od początku do danej zmiany, ...

 • Grex17

  Dodano 2020-07-29 07:29 przez Grex17

  Czas pracy równoważny

  Dzień dobry, opiszę następującą sytuację.
  Jako technik elektroradiolog pracuję w szpitalu. W umowie o pracę mam zapisaną informację odnośnie czasu pracy na dobę: 7:35 h.
  Umowa zawarta jest jako: czas pracy równoważny.
  Dotychczas system pracy był jednozmianowy.  Obecnie kierownik chce wprowadzić róż...

 • katarzyna702

  Dodano 2020-05-04 15:36 przez katarzyna702

  Mój bezpośredni przełożony nakazuje mi podpisanie przetargu

  Pracuje w szpitalu. Mam pytanie: czy mój bezpośredni przełożony może nakazać mi podpisanie przetargu. Nadmieniam, że nigdy nie byłam przeszkolona w tym zakresie. Mój przełożony nie możę go podpisać z niewiadomych mi przyczyn.

 • dekajanusz

  Dodano 2016-04-01 18:20 przez dekajanusz

  Czy można podważyć zasadność zawarcia umowy zlecenia?

  Co mogę zrobić jeżeli rodzaj wykonywanej pracy odbiega całkowicie od zapisu jaki jest zawarty w umowie zlecenie?Umowa zlecenie mówi nam o rozwożeniu ciast i ciasteczek według zamówień telefonicznych a jest to typowa praca jako kierowca-dostawca towaru do wyznaczonych punktów sprzedaży według grafiku...

 • syle5

  Dodano 2015-11-26 18:10 przez syle5

  Dziecko w szpitalu wraz z opiekunem

  Witam,przebywam z 6-miesięcznym dzieckiem w szpitalu ponieważ dostaje mój pokarm i nie zostawię samego dziecka w szpitalu. Muszę płacić 15zł/doba za pobyt z dzieckiem, czy to normalne i nawet żadne wyżywienie mi się za to nie należy tylko w swoim zakresie? Drugie moje pytanie dotyczy lekarstw przygo...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

  Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

  Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

 • Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

  Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

  Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

 • Zakres obowiązków pracownika a wypowiedzenie umowy

  Zakres obowiązków pracownika a wypowiedzenie umowy

  W umowach o pracę często pojawia się zapis o konieczności wykonywania przez pracownika "dodatkowych zadań zlecanych przez pracodawcę". Czy można zwolnić pracownika uchylającego się od ich wykonywania?

 • Nowe obowiązki a rodzaj pracy w umowie

  Nowe obowiązki a rodzaj pracy w umowie

  Pracodawca powierzając pracownikowi nowe obowiązki wykraczające poza określony w umowie rodzaj pracy, może tego dokonać jedynie za zgodą pracownika. Rozszerzenie zakresu czynności nie wymaga automatycznej zmiany stanowiska pracy, jak ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ochrona zdrowia i opieka społeczna

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania