eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Umowa na czas zastępstwa


2021-04-21 13:59 autor: KJ

1 105 odsłon

Umowa na czas zastępstwa

Pracownica A została zatrudniona na umowę o prace na czas nie określony. Postanowiła wykorzystać urlop wychowawczy więc została zatrudniona pracownica B na zastępstwo za pracownice A. Pracownica B po pewnym czasie zaszła w ciąże i poszła na chorobowe (aktualnie jest na rodzicielskim). Wiec zatrudniliśmy pracownice C na zastępstwo pracownicy A.

1)      Czy jest to poprawny zapis w umowie?

2)      Co w sytuacji gdy pracownica A jednak nie wróci do pracy? Która z pracownic zastępujących ma prawo do umowy o prace na czas nieokreślony?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • KJ

  Dodano 2021-04-21 14:03 przez KJ

  Urlop wypoczynkowy po wychowawczym

  Pracownica będąca na urlopie rodzicielskim (kończy się on teraz w kwietniu) złożyła wniosek o wykorzystanie uporu zaległego zaraz po urlopie rodzicielskim. Chce również wykorzystać urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka – czy coś takiego jest? (jeżeli tak to jaka podstawa prawna?)
  Jeżeli ta sama...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-04-02 21:43 przez konto usunięte

  Umowa na zastępstwo a oddelegowanie do innego działu

  Czy będąc w zatrudnieniu - umowa na zastępstwo - można oddelegować pracownika na 1 miesiąc do innego działu bez oddelegowania na piśmie i bez zakresu obowiązków?

 • kierowniczka_

  Dodano 2012-07-11 20:58 przez kierowniczka_

  Obowiązek przyjęcia pracownika na zastępstwo

  Czy są konkretne rodzaje działalności, gdzie pracodawca musi przyjąć pracownika na zastępstwo? Czy jest to gdzieś zapisane w wewnętrznych ustanowieniach? Pracownica bierze chorobowe w 4 miesiącu ciąży.... Pracodawca chce na siłę zatrzymać ją jak najdłużej tłumacząc że według przepisów musiałby przyj...

 • Kardamon

  Dodano 2021-04-17 09:22 przez Kardamon

  Kiedy powinnam dostać wypowiedzenie

  Witam, jestem na zastępstwie. Osoba ta wraca 22 maja, ale ma jeszcze 40 dni urlopu to powrót przewidziany na 19 lipca. Pytanie, kiedy powinnam dostać wypowiedzenie - w kwietniu czy czerwcu?  pozdrawiam

 • Martusia 1234

  Dodano 2021-12-16 07:47 przez Martusia 1234

  Umowa na zastępstwo czy przysługuje mi urlop macierzyński?

  Koleżanka moja zaszła w ciążę. Załatwiła mi pracę tam gdzie pracowała. Umowę dostałam na zastępstwo jej. Znajoma będzie rodzić w czerwcu i do czerwca ma L4. Umowa kończy się jej z pracodawcą w maju 2023.
  Pracuję tam 2 miesiąc, okazało się, że jestem w ciąży.  Na umowę nie mam dokładnej daty, kiedy k...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania