eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Brak badań wstępnych przy zmianie stanowiska pracy u tego samego pracodawcy


2014-11-25 20:45 autor: mnka85

2 467 odsłon

Brak badań wstępnych przy zmianie stanowiska pracy u tego samego pracodawcy

Witam serdecznie,

chciałam zapytać, jak powinna zostać rozwiązana następująca sytuacja: pracownik zmienił stanowisko pracy z pracownika gospodarczego, na pracownika biurowego, nie został jednak skierowany na badania wstępne.

W międzyczasie upłynął okres ważności badań okresowych na stanowisku robotnika gospodarczego i pracownik został skierowny na badania okresowe, ale już na nowym stanowisku, czyli pracownika biurowego. Czy badania te są wystarczające, czy mimo wszystko należy skierować go na badania wstępne?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-25 21:14 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Art. 229. § 1. Wstępnym badaniom lekarskim podlegają inni pracownicy przenoszeni na stanowiska pracy, na których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe. 
    Warto się zastanowić czy w tym przypadku występują czynniki o którym mowa powyżej, jeśli tak pracownik powinien odbyć badania wstępne. 

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • ATOS

    Dodano 2017-10-17 21:57 przez ATOS

    Zakaz dźwigania. Co może zrobić pracodawca?

    Witam,mam ważne badania okresowe jeszcze do 2019 r., ale od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z kręgosłupem. Po badaniu rezonansem okazało się, że nie jest z nim wesoło. Na razie neurolog zalecił mi zabiegi rehabilitacyjne, ale jednocześnie wydał mi zaświadczenie dla pracodawcy, że nie mogę dźwig...

  • dzasta81

    Dodano 2015-07-07 16:22 przez dzasta81

    Dopuszczalne normy przenoszenia i przetaczania ciężarów

    Witam,pracuję w zakładzie produkcyjnym, od pewnego czasu zajmuję stanowisko produkcji silikonu. Praca polega na przetaczaniu, a w zasadzie na przewożeniu ręcznym wózkiem typu "żuraw" beczek o masie 200 kg. Waga łączna beczki i wózka wynosi ok. 700 kg.Czy są jakieś normy dopuszczalne przewożenia taki...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-03-08 16:06 przez konto usunięte

    Kobieta w ciąży, a likwidacja stanowiska i przeniesienie na inne stanowisko

    Witam,
    jestem w bardzo wczesnej ciąży potwierdzonej przez lekarza ginekologa jako 2 tydzień (pracodawca jeszcze nie wie o tym fakcie). Dziś pracodawca ustnie poinformował mnie o zbliżających się zmianach w strukturach firmy. Moje stanowisko w firmie na dwa całe etaty i jeden etat ma zostać zlikwidow...

  • monikadoch

    Dodano 2015-08-25 17:45 przez monikadoch

    Zmiana stanowiska z instruktora na starszego instruktora

    Od 5 lat pracuję w Gminnym Ośrodku Kultury. 1 września br. powinnam mieć zmienione stanowisko z instruktora na starszego instruktora (aneks do umowy o pracę). Posiadam wymagane kwalifikacje.Czy pracodwawca może mi nie podpisać takiego aneksu - oprócz zmiany stanowiska pozostałe warunki nie ulegają z...

  • avepdg

    Dodano 2015-02-10 16:10 przez avepdg

    Brak aneksu a zmiana stanowiska pracy

    Witam, pracowałem jako operator w pewnej firmie na czas określony. Pewnego dnia bez słowa przerzucili mnie na stanowisko Inspektora Jakości, czyli większe obowiązki i większa odpowiedzialność. Zmiana stanowiska nastąpiła pod koniec maja 2014, do dnia dzisiejszego nie otrzymałem aneksu o zmianie stan...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • BHP: badania okresowe pracowników to konieczność

    BHP: badania okresowe pracowników to konieczność

    Brak aktualnego badania okresowego uniemożliwia zatrudnionemu pójście na urlop. Niedozwolone jest także oddelegowanie do związku zawodowego pracownika bez ważnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego zdolność do pracy. Prawne podstawy ...

  • Badania okresowe: przejazd pracownika a PIT

    Badania okresowe: przejazd pracownika a PIT

    Podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest dbanie o to, aby pracownicy mieli aktualne badania lekarskie niezbędne do wykonywania określonej pracy. Na badania takie z reguły pracownik musi dojechać i to nierzadko do innej miejscowości, aniżeli ta ...

  • Badania pracownika a przychody i koszty podatkowe

    Badania pracownika a przychody i koszty podatkowe

    Przepisy kodeksu pracy zobowiązują pracodawcę do przeprowadzania różnego rodzaju badań lekarskich pracowników. Wydatki na te badania są dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu. Dla pracownika natomiast nie stanowią przychodów ze ...

  • Jakie badania lekarskie pracowników?

    Jakie badania lekarskie pracowników?

    Badania profilaktyczne są bardzo ważnym elementem każdego stosunku pracy. Są one przeprowadzane przed rozpoczęciem pracy na danym stanowisku, w okresie jej wykonywania, ale mogą mieć miejsce także po rozwiązaniu umowy o pracę. Jakie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania