eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Wypadek na klatce schodowej za drzwiami pracodawcy to wypadek przy pracy czy z pracy?


2014-09-28 17:10 autor: konto usunięte

2 336 odsłon

Wypadek na klatce schodowej za drzwiami pracodawcy to wypadek przy pracy czy z pracy?

Witam,

na dniach miałam wypadek taki: wyszłam przez drzwi mojego miejsca pracy, następnie jest klatka schodowa - właściciela, bo u góry znajduje się jeszcze jedna firma.

Jak to jest traktowane? Wychodząc przez drugie drzwi - te na klatce już upadłam i miałam wypadek. Do czego to zaliczyć? Przy pracy czy z pracy?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-27 09:22 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  To zależy dlaczego lub po co Pani wyszła. Jeżeli szła Pani do domu i wypadek miał miejsce po za zakładem, to był to wypadek w drodze z pracy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-28 12:26 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana. Zdarzenie, któremu uległ pracownik po wejściu na teren zakładu będzie wypadkiem przy pracy. W drodze powrotnej początek drogi ma miejsce z chwilą opuszczenia terenu zakładu pracy, a koniec w momencie wejścia do mieszkania.

  Wg orzecznictwa Sądów

  Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 7 lutego 2013 r.
  Ochrona ubezpieczeniowa wynikająca z ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych ( jednolity tekst : Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322) obejmuje zdarzenia mające miejsce na terenie zakładu pracy, także przed rozpoczęciem wykonywania pracy.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Fortuniarz

  Dodano 2014-09-10 00:48 przez Fortuniarz

  Wypadek przy pracy czy w drodze do pracy?

  Witam,
  jestem Doradcą Klienta Business Cars w salonie samochodów Premium. Do moich obowiązków należy m.in. odbywanie jazd testowych samochodami testowymi z klientami. Feralnego dnia o godzinie 8 umówiłem się z klientem na odbycie jazdy testowej, co zostało potwierdzone pisemnie przez klienta protoko...

 • marcza90

  Dodano 2014-06-03 09:23 przez marcza90

  wypadek w pracy

  Witam,
  spadłem z drabiy w pracy. Troszkę bolała mnie noga, lecz nic nie zgłaszałem i  przepracowałem do końca. Dopiero wieczorem ból wysłał mnie na SOR i okazało się, że noga jest złamana. Jak postępować żeby uznano to za wypadek w pracy?

 • makwoj1

  Dodano 2014-05-30 10:45 przez makwoj1

  Udar mózgu w pracy a postępowanie wypadkowe

  Witam,
  po lekturze wielu informacji dotyczących zagadnienia udaru mózgu, który nastąpił w pracy - mam kilka pytań. Czy powinna być przeprowadzona procedura postępowania wypadkowego z udziałem inspektora BHP bądź większego zespołu?
  Jeżeli tak, to kiedy: czy po zakończeniu kilkumiesięcznego leczenia i...

 • andrzej2811

  Dodano 2015-06-19 14:37 przez andrzej2811

  Wypadek w pracy

  Witam,miałem wypadek w pracy. Zleciałem z rusztowania i złamałem rękę w 2 miejscach a bale na rusztowaniu były źle położone.Czy należy mi się odszkodowanie, jeśli te bale źle ułożyłem na rusztowaniu?

 • pracuś90

  Dodano 2014-07-31 22:48 przez pracuś90

  Dalsze postępowanie po wypadku przy pracy powstałym w czasie stażu z PUP

  Witam, 
  w czasie odbywania stażu z PUP uległem wypadkowi, podczas ostrzenia noży kosiarki przeciąłem ścięgna lewej ręki. Zawieziono mnie do szpitala. Pracodawcy wówczas nie było a o zajściu dowiedział się po fakcie. Obecnie jestem na zwolnieniu.
  Chciałbym się dowiedzieć, jakie kroki powinienem teraz...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania