eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › Czy inwestor ma prawo zmieniać nakłady w kosztorysach powykonawczych?


2015-10-26 16:09 autor: konto usunięte

958 odsłon

Czy inwestor ma prawo zmieniać nakłady w kosztorysach powykonawczych?

Czy w przypadku zapisu w umowie o wykonanie prac remontowych, że kosztorysy powykonawcze mają być sporządzone na podstawie katalogów KNR, ispektor (inwestor) może wykreślać lub zmieniać nakłady w normach w zależności od jego widzimisię?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • FIL

    Dodano 2017-12-11 13:54 przez FIL

    Odpowiedzialność z art. 6471 § 1. KC a gwarancja usunięcia wad i usterek

    Szanowni Państwo,mam pytanie czy solidarna z wykonawcą odpowiedzialność inwestora za zapłatę wynagrodzenia należnego podwykonawcy z tytułu wykonanych przez niego robót budowlanych (art. 6471  § 1. KC), dotyczy również okresu po wykonaniu robót i wydaniu bezusterkowego protokołu odbioru?Czy inwestor ...

  • Nickname

    Dodano 2015-10-21 15:17 przez Nickname

    Zobowiązanie innego podmiotu

    Czy zobowiązanie innego podmiotu do udzielenia zdolności finansowych i ekonomicznych w zamówieniach publicznych może być udzielone tylko przez inną firmę czy podmiotem udzielającym pisemne zobowiązanie może być również osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej?

  • PaulinaPrze

    Dodano 2015-10-06 14:31 przez PaulinaPrze

    Zatrzymanie wadium, pozew do KIO

    Dzień dobry,
    jako wykonawca złożyliśmy ofertę i wnieśliśmy wadium. Nasza oferta nie jest najkorzystniejsza, jednak zamawiający pomimo naszego kontaktu e-mailem nie zwrócił wadium. W czwartek dowiedziliśmy się o wyborze oferty. Do kiedy możemy złożyć skargę do KIO?

  • Nickname

    Dodano 2015-08-28 14:40 przez Nickname

    Zobowiązanie podmiotu trzeciego

    Proszę o informację, czy wg UZP podmiot dający zobowiązanie w zakresie wiedzy i doświadczenia musi brać udział w realizacji zamówienia?Czy w zobowiązaniu należy wpisać jaki jest charakter współpracy tych podmiotów i w jaki sposób będą udostępnione wiedza i doświadczenie? Czy UPZ dopuszcza udostępnie...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-10-26 21:42 przez konto usunięte

    Jakie czynności podpadają pod odwołanie do KIO niezależnie od wartości zamówienia?

    Witam,jakie czynności mogą stanowić powód do odwołania się do KIO? Interesuje mnie przypadek niezależnie od wartości zamówienia.Pozdrawiam

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania