eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaZamówienia publiczne › Czy można uzupełnić oświadczenie woli?


2014-07-12 10:48 autor: gm456

2 541 odsłon

Czy można uzupełnić oświadczenie woli?

Witam,

w przetargu nieograniczonym na usługi, za ofertą cenową, która była podpisana, było zamieszczone oświadczenie woli, którego przez nieuwagę nie dołączyłam. Oferta została odrzucona.

Moje pytanie brzmi, czy można uzupełnić ofertę o oświadczenie woli, czy słusznie mnie odrzucono?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-07-13 13:58 autor odpowiedzi: Specjalista ds. Zamówień Publicznych

    Witam

    Jeśłi w SIWZ były zapisy o mozliwości odrzucenia oferty która jest niez godna z SWZ(brak dokumentów) to Zamawiajacy miał prawo ja odrzucić. Nie mniej jednak ustawa PZP w art. 26 p3 Zamawiający wzywa Wykonawcę do uzupełnienia oferty o brakujace dokumenty.

    Zamawiajacy powinien skorzystać z tej możliwosci. Jest ona obligatoryjna w kazdym postepowaniu.Jeśli nie otrzymali Panstwo wezwania do uzupełnienia oferty postepowanie to jest obarczone błedem.Należy to wykazac Zamawiającemu w trybie administracyjnym.

    Tomasz Kołodziejski Specjalista ds. Zamówień Publicznych e-mail: upzptk@gmail.com gg: 39356560 mobile: +48 726 844 288

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Nickname

    Dodano 2016-02-16 13:38 przez Nickname

    Wnoszenie wadium

    Zamawiający zapisał w SIWZ, że wadium może być wniesione w następujących formach: w pieniądzu, gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, poręczeniach...Czy jeśli w SIWZ nie jest wprost napisane, że wadium może być wniesione w jednej lub w kilku formach, wyklucza to możliwość wniesienia wadium częścio...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-10-27 22:33 przez konto usunięte

    Zachowanie w formie pisemnej oświadczenia woli

    Witam,jakie są wymagania dla zachowania w formie pisemnej oświadczenia woli?Pozdrawiam

  • koniuem

    Dodano 2013-03-08 10:21 przez koniuem

    Anulowanie oświadczenia woli

    Czy oświadczenie złożone pod wpływem groźby można uznać za nieważne i w jaki sposób to zrobić?

  • sam32

    Dodano 2013-03-05 07:46 przez sam32

    Brak polisy OC w ofercie

    Czy Wykonawca, który złożył ofertę przetargową bez wymaganej przez SIWZ polisy OC, zostanie wezwany do uzupełnienia dokumentu czy zostanie odrzucony z przetargu?

  • jozef1111

    Dodano 2014-01-16 13:05 przez jozef1111

    Oświadczenie woli a cofnięcie decyzji pracodawcy

    Powiedzmy, że pracownik na umowę o pracę na okres próbny, który jest w 4. tygodniu ciąży, chwilowo na L4, przekazał pracodawcy zaświadczenie lekarskie „ciąża”. Umowa wygasła w tydzień po przekazaniu zaświadczenia. Pracownik zadał pytanie pracodawcy jaka jest jego sytuacja.
    Bardzo wysoki urzędnik pra...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zamówienia publiczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania