eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Zwrot kaucji


2014-03-29 15:50 autor: Kinia

1 542 odsłon

Zwrot kaucji

Przez okres 3 miesięcy dzierżawiłam stróżówki. Wcześniej wpłaciłam kaucje w wysokości 1000 zł. Po zakończeniu działalności stróżówki zwróciłam. Firma, która transportowała (ok. 240 km) - przy zwrocie stróżówek podpisała mi, że stan w/w jest dobry - bez uwag.

Firma wynajmująca policzyła sobie z mojej kaucji: mycie, wymianę podłóg, malowanie tj. 738 zł. Po rozmowie telefonicznej z właścicielką firmy i e-mailem do niej potwierdziła fakt tych wyliczeń.

Nie zgadzam się z tym, ponieważ: użytkowanie przez 3 miesiące nie powoduje jakiś rażących zużyć tych stróżówek. Poza tym były umyte w wewnątrz, a na zewnątrz - wiadomo przez ten czas już nie były śnieżno białe! Jeżeli, by tak było przewoźnik nie potwierdził, by mi tego (przewoźnik był od pani właścicielki firmy).

Może kwota roszczenia nie jest duża, ale liczy się dla mnie prawda i jak ludzie potrafią być nieuczciwi!

Proszę o pomoc!

Pytanie zaktualizowano 2014-03-30 21:17

Co muszę zrobić żeby odzyskać swoje pieniądze!

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2012-08-26 14:57 przez konto usunięte

  Wcześniejsze rozwiązanie umowy z powodu zgonu, co z kaucją?

  witam, wynajęliśmy Babci mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy (na rok) wpłaciliśmy kaucję w wysokości miesięcznego czynszu. Niestety Babcia zmarła, a do wygaśnięcia umowy zostały 3 miesiące. Czy możemy się starać o zwrot tej kaucji pomimo wcześniejszego rozwiązania umowy?

 • skvsky

  Dodano 2015-07-31 09:46 przez skvsky

  Kaucja za mieszkanie. Jak ją odzyskać?

  Witam, znalazłem się w podobnej sytuacji, co wiele osób. Wynajmowałem mieszkanie. Wprowadzając się, zastaliśmy brud i wyposażenie, które było wcześniej użytkowane. Mieszkanie sprzątaliśmy przez 2 dni, ponieważ musieliśmy się wprowadzić wcześniej, ze względu na to, że nie mieliśmy gdzie mieszkać. Wsz...

 • Damaris2

  Dodano 2017-08-29 16:32 przez Damaris2

  Jak udokumentować zwrot kaucji za wynajem mieszkania?

  Dzień dobry,klient (firma budowlana) wpłacił kaucję za mieszkanie w dniu podpisania umowy (faktura). Kaucja w wysokości miesięcznego czynszu za wynajem. Po zakończeniu najmu z kaucji potrącono pewne kwoty na poczet napraw w mieszkaniu, reszta została zwrócona na konto wynajmującego. Jaki dokument po...

 • waldemar.s

  Dodano 2014-03-18 18:48 przez waldemar.s

  Jak sprostować w sądzie wadliwie wystawione świadectwo pracy w szczególnych warunkach?

  ZUS uznał za wadliwie wystawione pod względem formalnym moje świadectwo pracy w szczególnych warunkach. Zakład pracy uległ likwidacji wiele lat temu. Następców prawnych brak.
  Otrzymałem kserokopie dokumentów pracowniczych takie, jak angaże na poszczególne stanowiska pracy. Czy istnieje droga sądowa ...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-18 13:22 przez konto usunięte

  Czy pracodawca może mnie zwolnić w 4. tygodniu ciąży na L4?

  Jakie prawo ma kobieta w ciąży pracująca na umowę o pracę na 3/4 etatu. Czy pracodawca może zwolnić kobietę w ciąży na L4 w 4 tygodniu ciąży?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oraz multiagencji ubezpieczeniowej Unilink wyjaśniają, dlaczego taka polisa jest dobrym rozwiązaniem.

 • Kaucja za wynajem mieszkania może zostać podwyższona?

  Kaucja za wynajem mieszkania może zostać podwyższona?

  Kaucja przy najmie może być sporym wydatkiem dla najemcy. Wyjaśniamy, czy wzrost czynszów na rynku uzasadnia również podwyżkę kaucji.

 • Wynajem mieszkania od A do Z

  Wynajem mieszkania od A do Z

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion’s Bank podpowiada jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w niedalekiej przyszłości mogą sporo kosztować.

 • Umowa dzierżawy - ochrona dzierżawcy

  Umowa dzierżawy - ochrona dzierżawcy

  Stosunek dzierżawy został uregulowany w art. 693 § 1 kc. Zgodnie z treścią tej regulacji przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania