eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Zatrzymanie części kaucji na wniosek administratora


2014-08-27 09:19 autor: maly_ludzik

1 458 odsłon

Zatrzymanie części kaucji na wniosek administratora

Witam,

na nasze nieszczęście wynajmowaliśmy nowiutkie mieszkanie rodzinie brudasów i dewastatorów. Po ustaniu umowy, odbiorze mieszkania i spisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego dot. stanu mieszkania lokatorzy opuścili teren oczekując na zwrot kaucji. 4 dni później administrator dokonał wizji lokalnej klatki schodowej, którą ci lokatorzy ubrudzili w całym dostępnym im kącie i domaga się od nas jako właścicieli zwrotu kosztów malowania, które znacznie przekraczają wartość wpłaconej kaucji. Na domiar złego, my jako właściciele, wypłaciliśmy im już część należności po odjęciu ustalonych kosztów.

Pytanie: czy, na jakiej podstawie i w jaki sposób możemy domagać się pokrycia tych kosztów przez lokatorów? Dodam, że na danej kondygnacji mieszkali sami, a zarówno administracja jak i firma sprzątająca ma świadków na potwierdzenie nieodpowiedniego użytkowania tej klatki przez byłych lokatorów.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-08-15 22:24 przez konto usunięte

  Wynajem mieszkania a obniżenie czynszu

  W 2009 roku wynajęłam mieszkanie, opłata za czynsz na umowie wynosi 860 zł miesięcznie, zapłaciłam również kaucję w wysokości 1000 zł. Po roku moja sytuacja finansowa się pogorszyła, więc poprosiłam właściciela o obniżenie czynszu, on się zgodził na obniżenie do kwoty 700 zł. Płaciłam aż do teraz ta...

 • szklarz

  Dodano 2014-08-09 12:39 przez szklarz

  Czy przy wynajmie mogę skorzystać z amortyzacji indywidualnej 10%

  Witam
  W 1962 r. ojciec otrzymał mieszkanie zakładowe 48 m2. Mieszkał w nim żoną, córką i dwoma synami. W 1994 r. zamienił  to mieszkanie zakładowe na inne mieszkanie w tym samym bloku - większe 65 m2, też zakładowe tylko innej firmy.
  W 1997 r. można było wykupić mieszkanie zakładowe taty i ojciec zr...

 • Edward13

  Dodano 2019-07-13 08:40 przez Edward13

  Jak pozbyć się lokatora?

 • Cadiweth

  Dodano 2016-10-27 12:05 przez Cadiweth

  Nowy właściciel mieszkania

  Witam serdecznie,
  otóż mam problem z nowym właścicielem mieszkania. Umowę mam ze starym na czas nieokreślony i od 2 lat wynajmuję to mieszkanie. Nowy właściciel pojawił się kilka miesięcy temu i zażądał naszej wyprowadzki, bo on chce brata wprowadzić lub możemy zostać ale zamiast 450 eu mamy płacić ...

 • ania.maj

  Dodano 2013-04-15 10:55 przez ania.maj

  Czy mogę wystawić nakaz zapłaty?

  Czy w przypadku braku uregulowania przez osoby wynajmujące ode mnie mieszkanie mogę wystawić im coś w rodzaju nakazu zapłaty?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wynajem mieszkania dla rodziny z dziećmi bardziej ryzykowny?

  Wynajem mieszkania dla rodziny z dziećmi bardziej ryzykowny?

  Pojawiają się informacje, że niektórzy właściciele mieszkań nie chcą ich wynajmować osobom z dziećmi. Wyjaśniamy, czy wynajem mieszkania dla rodziny to ryzyko.

 • Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Wyjaśniamy, jakie szczególne kwestie dotyczą najmu takiej części mieszkania.

 • Wynajem mieszkania zamiast kupna?

  Wynajem mieszkania zamiast kupna?

  Drastycznie drożejące kredyty, niepewność gospodarcza i polityczna, fala migracji ze wschodu - wszystkie te czynniki przesuwają zainteresowanie klientów rynku mieszkaniowego z kupna na wynajem. Czynsze mocno idą w górę, trend rosnący ...

 • Jak bardzo wzrosną czynsze najmu w 2022 roku?

  Jak bardzo wzrosną czynsze najmu w 2022 roku?

  Najmujący mieszkania na podstawie kilkuletniej umowy muszą się w tym roku liczyć z 5,1% podwyżką czynszu. W gorszej sytuacji mogą się znaleźć ci najemcy, którzy zawarli umowy najmu na rok. Dlaczego? Wyjaśnia to portal GetHome.pl.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania