eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Szpital a świadczenie chorobowe


2021-04-10 13:23 autor: Milena8811

2 716 odsłon

Szpital a świadczenie chorobowe

Szpital wystawi mi dopiero zwolnienie po wypisaniu ze szpitala. Problem polega na tym, że zostanę tu do końca ciąży. Co ze świadczeniem chorobowym? Bo opłaty się same nie zrobią. Czy otrzymam jak co miesiąc 10 każdego miesiąca świadczenie chorobowe czy dopiero po wyjściu tj. po 3 miesiącach że szpitala?

Pytanie zaktualizowano 2021-04-12 09:18

Szpital wystawi mi dopiero zwolnienie po wypisaniu że szpitala. Problem polega na tym, że zostanę tu do końca ciąży. Co że świadczeniem chorobowym. Bo opłaty się same nie zrobią. Czy otrzymam jak co miesiąc 10 każdego miesiąca świadczenie chorobowe czy dopiero po wyjściu tj. po 3 miesiącach że szpitala?

Pytanie zaktualizowano 2021-04-12 09:18

Lekarz prowadzący twierdzi że to już powinien szpital wystawiać

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-04-11 19:12 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

    Zgodnie z §  4. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 27.07.1999 r.w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:
    "1.  Zaświadczenie lekarskie stwierdzające okres pobytu ubezpieczonego w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, zwanym dalej "zakładem", wystawia się nie później niż w dniu wypisania ubezpieczonego z tego zakładu.2.  W razie dłuższego niż 14 dni pobytu ubezpieczonego w zakładzie zaświadczenie lekarskie wystawia się co 14 dni, w celu umożliwienia wypłaty zasiłku chorobowego lub wynagrodzenia za czas choroby.3.  Zaświadczenie lekarskie stwierdzające okres pobytu ubezpieczonego w zakładzie może być, na wniosek ubezpieczonego, wystawione także w terminie późniejszym.4.  Do zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego okres niezdolności do pracy przypadający po zakończeniu pobytu w zakładzie stosuje się odpowiednio § 3."

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2021-04-12 09:18 autor odpowiedzi: Jowita

    Zawsze lekarz prowadzący może wystawić zwolnienie co 2 tygodnie jeżeli pobyt w szpitalu będzie dłuższy. Umożliwi to wypłatę świadczeń na bieżąco.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Aleksandra1995

    Dodano 2021-01-25 19:56 przez Aleksandra1995

    Chorobowe a dwie umowy

    Dzień dobry,
    posiadam dwie umowy - jedną umowa o pracę z wynagrodzeniem wyższym niż minimalna krajowa, drugą umowa zlecenie u innego pracodawcy. Czy jeżeli złożę wniosek do drugiego pracodawcy o odprowadzanie składek chorobowych emerytalnych i rentowych to czy przysługiwać mi będą dwie wypłaty na L4...

  • Magda890

    Dodano 2020-10-20 11:10 przez Magda890

    L4 w ciąży, nowa praca

    Witam serdecznie
    Miałam półroczną przerwę w pracy. Od czterech dni pracuję w kawiarni na podstawie umowy o pracę, pełen etat. Dzisiaj dowiedziałam się że jestem w 8 tygodniu ciąży i muszę iść na zwolnienie ze względu na wadę serca.
    Wiem że idąc teraz na zwolnienie nie dostanę za to pieniędzy, ale cz...

  • Krk

    Dodano 2021-03-29 23:26 przez Krk

    Czy mogę iść na l4 po urlopie

    Jestem po urlopie rodzicielskim, obecnie przebywam na  urlopie  zaległym  wypoczynkowym do końca miesiąca. Z dniem 1 musze rozpocząć pracę,  ale niestety mój stan zdrowia na to nie pozwala.  Czy należy mi się zwolnienie L4? Nie mam jeszcze żadnych badań kontrolnych.

  • konsultant_play

    Dodano 2017-06-07 14:18 przez konsultant_play

    Wypadek przy pracy - kończąca się umowa zlecenie a L4

    Dzień dobry, Moje pytanie dotyczy zakończenia umowy zlecenie a dalszego trwania zwolnienia lekarskiego (przy wypadku). Wypadek zdarzył się przy pracy, od 2 maja jestem na zwolnieniu lekarskim (spisany był protokoł wypadku przez BHP-owca). Pierwsze na miesiąc, oraz teraz trwa drugie do 26 czerwca, po...

  • influence

    Dodano 2020-10-25 19:35 przez influence

    L4 u nowego pracodawcy

    Dzień dobry. Do 23 października byłam na okresie wypowiedzenia (umowa o pracę). Od dnia 26 października rozpoczynam umowę o pracę w nowej firmie. W związku z obecną sytuacją wirusową chciałabym zapytać czy przysługuje mi wynagrodzenie za L4 od początku zatrudnienia u nowego pracodawcy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania