eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ile powinno wynieść moje wynagrodzenie chorobowe?


2016-05-30 22:10 autor: Kola27

1 835 odsłon

Ile powinno wynieść moje wynagrodzenie chorobowe?

Witam,

moja sprawa dotyczy wynagrodzenia chorobowego. Moje zarobki składają się z podstawy oraz premii sprzedażowej. W 2015 roku byłam na zwolnieniu od początku listopada do połowy stycznia 2016, gdzie moje wynagrodzenie chorobowe było naliczane z podstawy oraz premii sprzedażowej.

W 2016 roku w styczniu ok. 16 podpisałam aneks do umowy przedłożony przez pracodawcę, gdzie jest mowa min. o premii zależnej również od wyników zespołu. W marcu otrzymałam premię za luty a w maju premię sprzedażową za kwiecień (premia wypłacana po zakończonym miesiącu do 10 dnia kolejnego miesiąca).

W kwietniu od 26 przebywam na zwolnieniu lekarskim. Natomiast pracodawca wysłał wynagrodzenie za maj naliczone tylko z podstawy. Mam dużą wątpliwość co do poprawnego, jak i należnego chorobowego tj.: - średnia wynagrodzenia nie powinna być brana pod uwagę z 2015, gdzie przerwa między zwolnieniami była krótsza niż 3 pełne miesiące? Aneks jest zobowiązujący, który został podpisany 16.01.2016?

Pozdrawiam,
Kola

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-05-31 07:07 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Pomiędzy pobieraniem świadczeń nie było 3 miesięcy kalendarzowych przerwy a więc podstawa nie powinna być ustalana na nowo tylko przyjęta tak jak poprzednio.
  W tym nowym aneksie, który Pani otrzymała dostała Pani jeszcze jedną premią za wyniki zespołu i poprzednia premia dalej obowiązuje ?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-10-22 01:24 przez konto usunięte

  Podstawa wynagrodzenia i premia a wymiar chorobowego

  Witam serdecznie,w roku 2014 byłem na zwolnieniu lekarskim ok. 2 miesiące. za ten okres została mi wypłacona pensja na podstawie zwolnienia czyli 80% podstawy. Mam wątpliwości dotyczące obliczenia podstawy do obliczenia zasiłku.Oprócz pensji podstawowej pobieram premię zależną od wypracowanego przez...

 • aewea

  Dodano 2023-01-29 11:11 przez aewea

  Wynagrodzenie za chorobę w ciąży, jak liczyć?

  Dzień dobry, Mam pytanie. Otóż jakiś czas temu dowiedziałam się o ciąży. Niestety nie daje mi spokoju myśl co stanie się z moim wynagrodzeniem jeżeli będę musiała iść na zwolnienie lekarskie. Nie potrafię nigdzie znaleźć dobrej odpowiedzi.
  Otóż co miesiąc na moje konto wpływa wypłata o różnej wartoś...

 • beti-22-1983

  Dodano 2021-06-02 20:40 przez beti-22-1983

  Wypłata L4 ciążowa po podpisaniu aneksu

  Witam. Jestem na L4 od 24 marca. Z dniem 01.04 kierownik firmy gdzie pracuję zadzwonił bym podeszła podpisać aneks do umowy, że będę miała podwyżkę. I tak do tej pory miałam na umowie stawkę podstawową plus premia, na aneksie jest tylko stawka, ale dużo większa kwota niż na umowie łącznie z premią.
  ...

 • EvelinaB

  Dodano 2020-12-14 16:43 przez EvelinaB

  Wynagrodzenie na L4 ciążowym

  Chciałam się dowiedzieć, jakie powinnam dostawać wynagrodzenie, jeżeli pracuję na cały etat już ponad rok, moja podstawa to 3320 zł brutto i do tego była doliczana premia za "obecność" 600 zł brutto, która jest przyznawana za nie opuszczenie pracy z powodu L4 albo urlopu na żądanie.
  I moje pytanie j...

 • Msciejowy

  Dodano 2020-06-04 12:52 przez Msciejowy

  Chorobowe po zmianie etatu

  W danym miesiącu został mi zmieniony etat i w tym miesiącu zachorowałem. Jak naliczane jest w takim przypadku chorobowe? Dalej z 12 miesięcy, ale w niższym wymiarze etatu na który został zmieniony?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania