eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wygaśnięcie umowy o pracę. Czy należy się chorobowe?


2016-05-27 10:35 autor: rosiczka2

2 184 odsłon

Wygaśnięcie umowy o pracę. Czy należy się chorobowe?

Witam,

czy należy się zasiłek chorobowy, jeżeli pracownikowi nie przedłużono umowy o pracę? Jest to osoba uzależniona od alkoholu ale zgłosi się do zakładu zamkniętego na terapię?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-27 21:42 autor odpowiedzi: konto usunięte

    zakładając, że zachorowała dana osoba będąc pracownikiem i choruje nadal nie bedac juz w stosunku pracy - zasiłek chorobowy przysługuje również po ustaniu zatrudnienia.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-05-28 08:48 autor odpowiedzi: Jowita

    Oraz w przypadku gdy niezdolność do pracy powstała już po ustaniu ubezpieczenia to, zgodnie z art. 7 ustawy zasiłkowej: Zasiłek chorobowy przysługuje osobie, która stała się niezdolna do pracy po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała:

    – nie później niż 14 dni od ustania zatrudnienia ,

    – nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania zatrudnienia, w przypadku choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni, lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby (oznaczonej w zaświadczeniu lekarskim kodem „E”)

     

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania