eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wyliczenie chorobowego w ciąży po urlopie macierzyńskim i zaległym urlopie wypoczynkowym


2015-11-01 22:11 autor: Ola6

2 406 odsłon

Wyliczenie chorobowego w ciąży po urlopie macierzyńskim i zaległym urlopie wypoczynkowym

Witam!

Bardzo proszę o odpowiedź - od 5 lat jestem zatrudniona u jednego pracodawcy na czas nieokreślony. Od lutego 2014 roku przebywałam na L4 ciąża zagrożona, następnie na urlopie macierzyńskim. Od razu po urlopie macierzyńskim od 29 września do 10 grudnia, czyli niecałe 3 miesiące, przebywam na zaległym urlopie wypoczynkowym.

Jestem ponownie w ciąży. Jeżeli dostarczę pracodawcy w dniu powrotu do pracy L4, jak będzie liczone chorobowe, z ilu miesięcy i jakiego okresu? A jeśli od razu po urlopie wypoczynkowym poszłabym na urlop wychowawczy i po np. 3 miesiącach złożyłabym wniosek o przywrócenie do pracy i w dniu powrotu złożyła L4, jak wtedy byłoby liczone chorobowe i macierzyński?

Z góry bardzo dziękuję!!!  
Ola

Pytanie zaktualizowano 2016-04-08 14:19

Witam ponownie i bardzo proszę o dalszą poradę. Właśnie rozmawiałam z moją kadrową, która twierdzi, że jeśli pomiędzy jednym L4 a drugim nie będzie przerwy pełnych 3 miesięcy, to owszem chorobowe będzie mi naliczone tak jak w pierwszej ciąży. Natomiast w związku z tym, iż po urlopie macierzyńskim od razu poszłam na urlop wypoczynkowy (pażdziernik , listopad), od razu po nim od grudnia do lutego przebywałam na urlopie wychowawczym i od marca jestem ponownie na L4, to jest to przerwa pomiędzy zwolnieniami 5 miesięcy i wówczas moje chorobowe jest liczone z dwóch miesięcy, pazdziernik , listopad , kiedy byłam na zaległym urlopie wypoczynkowym. Bardzo proszę o odpowiedz, kadrowa, z którą rozmawiałam jest nowa i nie wiem komu mam wierzyć.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-11-14 13:22 autor odpowiedzi: Jowita

    W jedny i w drugim przypadku podstawa do zasiłku będzie taka sama jak w przypadku pierwszej ciąży.

    Ola6 skomentował/a odpowiedź 2016-04-09 12:02

    Witam ponownie i bardzo proszę o dalszą poradę. Właśnie rozmawiałam z moją kadrową, która twierdzi, że jeśli pomiędzy jednym L4 a drugim nie będzie przerwy pełnych 3 miesięcy, to owszem chorobowe będzie mi naliczone tak jak w pierwszej ciąży. Natomiast w związku z tym, iż po urlopie macierzyńskim od razu poszłam na urlop wypoczynkowy (pażdziernik , listopad), od razu po nim od grudnia do lutego przebywałam na urlopie wychowawczym i od marca jestem ponownie na L4, to jest to przerwa 5 miesięcy i wówczas moje chorobowe jest liczone z dwóch miesięcy, pazdziernik , listopad , kiedy byłam na zaległym urlopie wypoczynkowym. Bardzo proszę o odpowiedz, kadrowa, z którą rozmawiałam jest nowa i nie wiem komu mam wierzyć.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Przedsiębiorca na urlopie

    Przedsiębiorca na urlopie

    Urlop wypoczynkowy, macierzyński czy tzw. „chorobowe”. O ile jasne jest, że dotyczą one osób zatrudnionych na umowę o pracę, o tyle nie jest oczywiste czy dotyczą również osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Na ...

  • Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

    Kobieta w ciąży idzie po kredyt hipoteczny

    Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

  • Urlop macierzyński a prawo do urlopu uzupełniającego

    Urlop macierzyński a prawo do urlopu uzupełniającego

    Jeżeli w trakcie korzystania z urlopów pracownica osiągnie 10-letni staż pracy, nabędzie prawo do urlopu w wyższym wymiarze, a w przypadku wykorzystania całego dotychczasowego urlopu - do urlopu uzupełniającego. Wówczas może po prostu ...

  • Urlop pracownika a dodatkowa praca

    Urlop pracownika a dodatkowa praca

    Pracownikom przysługują urlopy z różnych tytułów. Co do zasady sposób ich wykorzystania zależy od nich. Niekiedy mogą podczas takiego czasu wolnego także pracować. W tym wypadku istotny jednak jest m.in. rodzaj wykorzystywanego urlopu.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania