eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wysokość zasiłku macierzyńskiego a umowa zlecenie


2013-12-05 11:52 autor: blu

4 489 odsłon

Wysokość zasiłku macierzyńskiego a umowa zlecenie

Mam pytanie: ile będzie wynosił mój zasiłek macierzyński? Przed ostatni rok pracowałam dla różnych zleceniodawców. W sierpniu zarobiłam 500 zł brutto (przepracowałam cały miesiąc). W październiku od jednego zleceniodawcy otrzymałam 1300 brutto, od drugiego 1000 zł brutto, a od trzeciego 520 zł brutto. W październiku nie przepracowałam wszystkich dni. W listopadzie otrzymałam 1300 zł brutto i przepracowałam cały. W grudniu: 960 zł brutto od jednego zleceniodawcy oraz 600 zł brutto od drugiego. W styczniu, lutym i marcu zarobię 1600 zł brutto. 20 kwietnia rodzę, więc w tym miesiącu nie będę pracować. Od początku kwietnia pójdę na chorobowe. Oczywiście odprowadzam składki chorobowe. 

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-05 12:22 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Podstawą naliczenia będzie 100 % średniej zarobionej w ciągu ostatnich 12 miesięcy bądź w okresie, w którym ani pracowała.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 13:33 autor odpowiedzi: blu

    bardzo dziękuję za odpowiedź,

    a jak będą liczone miesiące, w których nie przepracowałam wszystkich dni?

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 13:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Liczy się kasa. Ilość przepracowanych dni jest bez znaczenia.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 13:46 autor odpowiedzi: blu

    do sredniej liczą sie kwoty netto czy brutto?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

    2013-12-05 13:52 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Brutto

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 13:54 autor odpowiedzi: blu

    a ile z tej kwoty muszę odliczyć na składki ubezpieczeniowe?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 14:57 autor odpowiedzi: blu

    a jeżeli składki chorobowe odprowadza mi tylko jeden zleceniodawca? to czy tylko to wynagrodzenie będzie brane pod uwagę? czy wszystko co zarobiłam?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-12-05 15:00 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Będzie brane tylko to wynagrodzenie od którego były odprowadzane składki chorobowe.

    kamila2b skomentował/a odpowiedź 2014-04-10 14:39

    A jeżeli pracuje u jednego pracodawcy już ponad 3 lata ale chorobowe odprowadza za 3 miesiące (po czym ie na L4 ) to średnia policzą za te 3 miesiące od kwoty brutto tak ?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz


ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

    Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

    Zgodnie z art. 92 KP, za okres niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby trwającej łącznie do 33 dni w roku kalendarzowym pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia wypłacanego i finansowanego przez pracodawcę. Od 34 dnia choroby ...

  • Dodatkowe zatrudnienie = dodatkowy zasiłek chorobowy?

    Dodatkowe zatrudnienie = dodatkowy zasiłek chorobowy?

    Rozważmy następujący przypadek: nasza pracownica jest równocześnie zatrudniona u innego pracodawcy. Jest ona w ciąży, aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim i wypłacamy jej wynagrodzenie chorobowe. Czy będzie miała prawo do dwóch ...

  • Wyższy zasiłek macierzyński? Złóż wniosek do 17 maja

    Wyższy zasiłek macierzyński? Złóż wniosek do 17 maja

    Rodzice, którzy na 26 kwietnia br. pobierali zasiłek macierzyński, mają czas tylko do 17 maja na złożenie wniosku o ustalenie wyższej wysokości tego świadczenia. Ci, którzy tego nie zrobią, będą mieć wypłacany zasiłek w ...

  • COVID-19: kwarantanna i izolacja uprawniają do świadczenia chorobowego

    COVID-19: kwarantanna i izolacja uprawniają do świadczenia chorobowego

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że osoby przebywające na kwarantannie lub poddane izolacji z powodu zachorowania na COVID-19, są uprawnione do pobierania świadczeń z tytułu choroby. Warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania