eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Działalność rzeczoznawcy majątkowego 68.31.Z a podatki


2013-08-07 10:17 autor: niki-ta

9 392 odsłon

Działalność rzeczoznawcy majątkowego 68.31.Z a podatki

Witam,

Jestem rzeczoznawcą majątkowym, świadczącym usługi wyceny nieruchomości na rzecz osób i banków. Moja praca nie polega na doradztwie, a jedynie na wystawieniu opinii o wartości nieruchomości. Czy powinnam być płatnikiem VAT, czy nie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-07 11:09 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  Na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 113 ust. 14 pkt 2 w/w ustawy o PTU, Minister Finansów w załączniku do obowiązującego do dnia 31 maja 2005 r. rozporządzenia z dnia 27.04.2004 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług ( Dz. U. nr 97 poz. 971) określił miedzy innymi listę usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku określone w art. 113 ust. 1 i 9 w/w ustawy o PTU. Do usług tych – w poz. 37 tego załącznika zaliczono usługi rzeczoznawstwa, z wyłączeniem doradztwa rolniczego związanego z uprawą roślin i hodowlą zwierząt, a także związanego ze sporządzeniem planu zagospodarowania i modernizacji gospodarstwa rolnego.

  W związku z powyższym powinna Pani być podatnikiem VAt czynnym i dokonać zgłoszenia do VAT na druku VAT-R.

  Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

  Oceń odpowiedź 8 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania