eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Duplikat zaginionej umowy o pracę


2011-03-17 11:33 autor: matukot

5 477 odsłon

Duplikat zaginionej umowy o pracę

Proszę o pomoc.Jestem pracownikiem dużej międzynarodowej firmy.Po powrocie z urlopu wychowawczego musiałam podpisać porozumienie stron dotyczące redukcji mojego całego etatu na 3/4.Po pół roku musiałam podpisać kolejne porozumienie tym razem była to redukcja na 1/4 etatu (spowodowane licznymi nieobecnościami-opieka nad chorującym przedszkolakiem).Kilka dni temu okazało się,że to ostatnie porozumienie podpisane już rok temu nagle zaginęło.Otrzymałam do podpisania ANEKS DO UMOWY O PRACĘ-DUPLIKAT zawarty z datą rok temu.Podpisałam go z datą obecną.Mam jednak pytanie: mam dwie umowy o innej nazwie, która jest ważniejsza?Firma ma tylko obecny Aneks.Jestem na etapie poszukiwania nowej pracy a z obecną nie chcę mieć już nic wspólnego.Który dokument mam przedstawić przyszłemu pracodawcy?Czy aneks dotyczący daty wcześniejszej jest wogóle ważny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2011-03-17 13:13 autor odpowiedzi: mia70

    Witam, przyszłemu pracodawcy przedstawi Pani świadectwo pracy

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-03-19 03:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Jak można podpisać aneks zawarty rok temu podpisując go data obecną? Chyba chodziło o to, że podpisała Pani aneks z datą która wskazuje na to, że był on podpisany rok temu.

    Nie wiem co zawierał ten aneks, ale ze sposobu jego zawarcia mogę założyć, że był on dla Pani niekorzystny. Czy może chodziło o duplikat aneksu do umowy która redukowała etat do 1/4? Trochę za dużo niewiadomych aby coś konkretnego doradzić.

    Na pewno u przyszłego pracodawcy będzie się Pani posługiwać świadectwem pracy, jeżeli pracodawca tego (czasami tak się zdarza) zażąda.

    To co mnie zastanawia, to że ma Pani dwie umowy o innej nazwie. Wnioskuję, że pracodawca dał Pani do podpisania duplikat umowy, ale o innej treści niż ta podpisana wcześniej? Jeżeli tak, to jest to niezgodne z prawem, duplikat to duplikat i nie może różnić się nawet słowem. Jeżeli obie umowy mają taką samą treść, ale inna nazwę to jest OK. Nazwa umowy nie jest wiążąca i nie musi mieć nic wspólnego z treścią umowy. Czyli przykładowo umowa może się nazywać się "umowa zlecenie", ale jeżeli treść umowy wskazuje że jest to umowa o pracę, to w takim przypadku jest to umowa o pracę. Mimo że nazwa wskazuje inaczej.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • pankowa5

    Dodano 2012-10-19 22:39 przez pankowa5

    Rozwiązanie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony

    Mam pytanko. Jestem zatrudniona w sklepie jako sprzedawca na cały etat na czas nieokreślony od 1.11.2009 r. Od dwóch lat jestem na urlopie wychowawczym płatnym. Urlop ten kończy mi się 31.10.2012 r. Nie chcę kontynuować tego urlopu, gdyż byłby on już bezpłatny.
    Dlatego chciałam się zwolnić i iść na ...

  • Magdonek

    Dodano 2013-07-16 11:14 przez Magdonek

    Rozwiązanie umowy o pracę po urlopie wychowawczym a kolejna ciąża

    Witam,
    Jestem zatrudniona już 6. rok na umowę o pracę na czas nieokreślony. Z dniem 30 VII br. - piątek - kończy mi się urlop wychowawczy i mam problem z powrotem do pracy 2 IX - poniedziałek, ale chciałabym w miarę możliwości zachować stosunek pracy przynajmniej przez miesiąc, ponieważ liczę na to,...

  • beeeti83

    Dodano 2013-02-14 15:48 przez beeeti83

    Jak rozwiązać umowę, aby zachować prawo do zasiłku?

    Witam,
    Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który kończy się 26 lutego br. Ponieważ jestem matką samotnie wychowującą dziecko w wieku 3,5 roku, prosiłam pracodawcę o umożliwienie mi pracy tylko na pierwszą zmianę.
    Niestety spotkałam się z odmową (dzwoniłam do inspekcji pracy i dostałam informację...

  • xpgg1

    Dodano 2013-05-22 14:46 przez xpgg1

    Powrót do pracy po wychowawczym. Czy mogą mnie zwolnić?

    Czy po urlopie wychowawczym mogą zwolnić mnie z pracy np. po 2 miesiącach? Mam umowę na czas nieokreślony z tym, że od 2010 roku ucięto mi etat na 3/4.

  • konto usunięte

    Dodano 2013-10-14 16:17 przez konto usunięte

    Rozwiązanie umowy po wychowawczym i groźba sądu ze strony pracodawcy

    Witam,
    przebywałam na urlopie wychowawczym. Przed powrotem do pracy kontaktowałam się z pracodawcą co do powrotu. Pracodawca rozmawiał ze mną w taki sposób, z którego wynikało żebym sama rozwiązała umowę. Wysłałam listem poleconym rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia, a teraz pracodawca grozi ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Rozwiązywanie stosunku pracy: zapis w świadectwie

    Rozwiązywanie stosunku pracy: zapis w świadectwie

    Wielu klientów Zielonej Linii zastanawia się, czy sposób rozwiązania umowy o pracę ma wpływ na ich uprawnienia. Jeśli rozwiązali umowę za swoim wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron, ale z własnej inicjatywy, martwią się, czy ...

  • Stanowisko pracy i wynagrodzenie po urlopie wychowawczym

    Stanowisko pracy i wynagrodzenie po urlopie wychowawczym

    Po zakończeniu urlopu wychowawczego pracodawca musi dopuścić pracownika do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeśli nie jest to możliwe - na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku ...

  • "Zbiorcze" świadectwo pracy

    "Zbiorcze" świadectwo pracy

    Pracodawca będzie mógł wydać pracownikowi jedno "zbiorcze" świadectwo pracy, obejmujące zakończone okresy zatrudnienia. Pracownik pozostaje w zatrudnieniu u danego pracodawcy, jeśli strony ponownie podpiszą umowę o pracę, przy czym w ...

  • Trzeba kwestionować rozwiązanie stosunku pracy

    Trzeba kwestionować rozwiązanie stosunku pracy

    Pracownik kwestionujący decyzję pracodawcy o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę ma prawo szukać sprawiedliwości przed sądem pracy. Musi jednak pamiętać, że samo żądanie sprostowania świadectwa pracy jest niewystarczające ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania