eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Rozwiązanie umowy o pracę po urlopie wychowawczym a kolejna ciąża


2013-07-16 11:14 autor: Magdonek

3 393 odsłon

Rozwiązanie umowy o pracę po urlopie wychowawczym a kolejna ciąża

Witam,

Jestem zatrudniona już 6. rok na umowę o pracę na czas nieokreślony. Z dniem 30 VII br. - piątek - kończy mi się urlop wychowawczy i mam problem z powrotem do pracy 2 IX - poniedziałek, ale chciałabym w miarę możliwości zachować stosunek pracy przynajmniej przez miesiąc, ponieważ liczę na to, że we wrześniu będę w ciąży. Nie ma okresu ochronnego po wychowawczym, tak jak po macierzyńskim przed zwolnieniem? Co zrobić, żeby nie być zwolnioną dyscyplinarnie, jeśli 2 IX nie stawię się w biurze?

1. Iść od 2 IX na zwolnienie chorobowe?

2. Jeśli nie uda mi się być 2 IX w ciąży i iść od tego dnia na L4, to czy mam lepiej rozwiązać umowę i kiedy 2 IX? Czy stosunek pracy ustanie 2 XII czy 31 XII? Co jeśli w tym okresie zajdę w ciążę? Mogę iść wtedy na L4? Co wtedy z tym końcem umowy?

3. Co z urlopem wypoczynkowym po uropie wychowawczym - przysługuje mi? Może wykorzystać go na wrzesień i jak to zrobić? Kiedy najpóźniej złożyć wniosek? Musi być przyjety?

Dziękuję za odpowiedzi,

M.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania