eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Jakie trzeba przejść etapy w firmie aby objąć stanowisko do przeprowadzania szkoleń BHP?


2016-04-13 15:36 autor: konto usunięte

1 863 odsłon

Jakie trzeba przejść etapy w firmie aby objąć stanowisko do przeprowadzania szkoleń BHP?

Witam,

potrzebuję zasięgnąć informacji: ukończyłam 3-letnie studia z zakresu BHP - studia licencjackie BHP. Od 3 lat pracuję na umowę o pracę w firmie związanej z BHP i ppoż. Do tej pory w dziale handlowym.

Od tego roku w dziale usług jest zatrudniony Inspektor BHP - będziemy świadczyć szkolenia BHP dla Firm. Dostałam również propozycje aby przejść do tego działu i współpracować z inspektorem.

Jakie zmiany stanowiska powinnam wpisać na umowie i czy mogę uzyskać jakiś "tytuł" z tym związany w poszczególnych etapach stażu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-04-13 20:39 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Oto jest pytanie? Jako kto ma Pani pracować? Jako behapowiec w swojej firmie czy jako osoba pomagająca w szkoleniach w firmach zlecających usługi. Generalnie do szkoleń potrzebna jest wiedza i doświadczenia. Prawo nie wymaga jakiegoś "tytułu" Natomiast, aby świadczyc pozostałe usługi BHP  " na zewnątrz- własna firma, umowa zlecenie"  trzeba miec tytuł "specjalisty" ds BHP.

    Monika191989

    konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2016-04-13 21:31

    najprościej przykład : Dzwoni klient do Firmy ,w której jestem zatrudniona i pyta o przeprowadzenie u niego w Firmie szkoleń wstępnych dla pracowników,chce zapłacić za takie świadczenie. Od tego miesiąca mamy umawiać takie osoby z naszym nowym Inspektorem, ktory na codzien pracuje w naszym dziale uslug - moja rola : zdobyc doświadczenie w tym zakresie i brać udział w tych szkoleniach. Czy na tej podstawie póxniej mogę samodzielnie przeprowadzac takie szkolenia? Nie wiem czy zgadzać się na nowe warunki pracy i czy ma to sens skoro nie bedzie miało to podłoża prawnego i nie przyniesie żadnych korzyści zawodowych -kwalifikacji?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-04-13 21:04 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Osoba prowadząca szkolenia musi się wykazać wiedzą i doświadczeniem. Warto zacząć od tematyki którą Pani zna lub zgłębi na potrzeby prowadzonych szkoleń. Prowadzić szkolenia zaczynając od tych tematów a tym samym współpracować z inspektorem.
    Tytułów w szkoleniach nie ma. Proponuję także przeszkolić się z metodyki prowadzenia szkoleń, będzie łatwiej i z korzyścią dla uczestników.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-04-14 07:56 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Powinna Pani zacząć od przeczytania rozporządzenia w sprawie  służby bhp.

    Monika Rucka-Peryt skomentował/a odpowiedź 2016-04-14 16:11

    oraz rozporządzenia w sprawie szkoleń BHP.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Gwiazda

    Dodano 2022-06-07 20:15 przez Gwiazda

    Praca

    Jakie papiery wypełnia behpowiec ? (Ogólnie )

  • kozielk

    Dodano 2017-08-28 08:03 przez kozielk

    Czy potrzebne jest szkolenie wstępne BHP po zmianie umowy?

    Witam,w zakładzie pracy pracownik otrzymał nową umowę. Do tej pory pracował na stanowisku pomoc administracyjna, w tym momencie będzie młodszym referentem. Pomiędzy umowami nie było przerwy. Czy pracownik musi przejść wstępne szkolenie BHP?

  • SBialas

    Dodano 2017-01-16 09:16 przez SBialas

    Społeczny inspektor BHP - obowiązek czy niekoniecznie?

    Witam,mam takie pytanie. Jestem pracownikiem firmy zatrudniajacej 150 osób, w firmie jest zatrudniony inspektor BHP,  działa Związek Zawodowy "Solidarność" i jak do tej pory był społeczny inspektor BHP. Kadencja obecnego społecznego inspektora skończyła się, a że nie ma kandydata na jego miejsce, bo...

  • konto usunięte

    Dodano 2017-10-04 20:23 przez konto usunięte

    Zakres obowiązków elektryka

    Witam,czy pracodawca może elektryka przenosić do prac fizycznych, np. kopania rowów i za chwilę do pracy przy prądzie, w rozdzielnicy?Gdzieś czytałem kiedyś, że w takiej sytuacji elektrykowi należy się przed przystąpieniem do pracy przy prądzie 3-godzinna przerwa na odpoczynek.

  • soledat4

    Dodano 2016-03-13 23:03 przez soledat4

    Czy ten wypadek należy kwalifikować jako wypadek w pracy?

    Witam,
    potrzebuję porady od doświadczonej osoby, może Pan mi pomoże,/doradzi w następującej sytuacji.
    W sobotę odbyło się szkolenie działu sprzedaży (kierowców i magazynierów), szkolenie odbyło się na terenie zakładu w sali konferencyjnej. Szkolenie dla magazynierów odbyło się w godz. 11-15, a dla ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

    Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

    Dwa ostatnie miesiące roku to tradycyjnie już spore wyzwanie dla przedsiębiorców, ale również pracowników mierzących się z ogromnym wzrostem obciążenia pracą, szczególnie w handlu. Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" już w ...

  • Którzy pracownicy powinni domagać się audytu bezpieczeństwa pracy?

    Którzy pracownicy powinni domagać się audytu bezpieczeństwa pracy?

    Audyt bezpieczeństwa to kompleksowa analiza warunków pracy oceniająca stan bezpieczeństwa i higieny pracy w danej firmie. Składa się on z wielu elementów i obszarów np. weryfikacji procesów, stanu maszyn i urządzeń, zabezpieczenia ...

  • Inspektor BHP

    Inspektor BHP - zakres obowiązków i opis stanowiska

    Inspektor BHP zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy w swoim zakładzie pracy. Do jego bezpośrednich zadań należy analiza ryzyka i oceny ryzyka każdego stanowiska pracy, prowadzenie postępowań powypadkowych, kontrola oraz ...

  • PIP zapowiada tysiące kontroli

    PIP zapowiada tysiące kontroli

    W roku 2015 Państwowa Inspekcja Pracy planuje przeprowadzenie 88 tysięcy kontroli. Niezależnie od kontroli 150 tysięcy pracodawców i przedsiębiorców, pracowników i innych osób świadczących pracę otrzyma zaproszenia do udziału w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania