eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa na czas określony. Czy informować pracodawcę o nieprzedłużaniu umowy?


2016-02-02 09:17 autor: aga8305

20 355 odsłon

Umowa na czas określony. Czy informować pracodawcę o nieprzedłużaniu umowy?

Witam,

bardzo proszę o pomoc. Pracuję na umowę o pracę na czas określony, która kończy się 31.03.2016. Chciałam się dowiedzieć, czy mam obowiązek poinformowania pracodawcy o tym ze 31.03 kończę pracę i nie zamierzam podpisywać kolejnej umowy?

Pytam, ponieważ domyślam się, że firma ma zamiar przedłużenia mojej umowy, ja natomiast mam inne plany i nie wiem, czy powinnam informować o tym pracodawcę, jeśli tak to w jakim czasie? Czy przed zakończeniem pracy powinnam to zrobić?

Bardzo proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-02-02 09:58 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Nie musi Pani informować szefa o tym, że chce tam dalej pracować, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby go o tym poinformować tym bardziej jeżeli Pani wie, że chce przedłuzyć umowę. Może sobie wczesniej kogoś znajdzie na Pani miejsce.

    kksenia skomentował/a odpowiedź 2016-02-05 20:51

    Jestem w podobnej sytuacji jak pani wyżej i moje pytanie, co z niewykorzystanym urlopem w takiej sytuacji?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 1 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-02-02 15:37 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Warto poinformować, ale obowiazku nie ma.

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-02-03 16:38 autor odpowiedzi: aga8305

    Dziękuje za odpowiedż.

    Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • sandi

    Dodano 2014-04-19 20:32 przez sandi

    Koniec umowy na czas określony

    Witam,
    czy jeśli umowa między pracownikiem, a pracodawcą została zawarta na czas określony na 9 miesięcy oraz w umowie jest zapis o art. 33 KP, to czy ostatniego dnia pracodawca może powiedzieć pracownikowi, że dziękuje i umowa się dziś kończy, więc nie musi pan/pani jutro przychodzić do pracy, czyl...

  • Janusz2

    Dodano 2022-06-09 12:23 przez Janusz2

    Czy trzeba informować PRACODAWCĘ o zamiarze nieprzedłużania umowy na czas określony?

    Witam, Znalazłem w internecie informację, że pracodawca nie ma obowiązku informowania z wyprzedzeniem pracownika o zamiarze niekontynuowania zatrudnienia. Mam pytanie, czy działa to podobnie w przeciwnym kierunku tzn. informowaniu pracodawcy o braku zamiaru kontynuowania pracy.
    Znalazłem atrakcyjną ...

  • Karol8845

    Dodano 2021-04-30 20:14 przez Karol8845

    Co z moim l4

    Dziś skończyła mi się umowa 30 kwietnia, a już szef mówił że dostanę następną na kolejne 3 miesiące. Lecz jestem na L4 od 28 kwietnia do 5 maja, więc co z moim L4? Mam je nadal czy nie?
    1 raz dostałem L4 dzwoniąc na teleporadę i otrzymałem na mail jakby kopie tego L4. I co dalej, czy te L4 automatyc...

  • kasia1988

    Dodano 2016-01-23 19:41 przez kasia1988

    Ciąża a praca interwencyjne. Co będzie z moją umową?

    Witam,jestem zatrudniona na pracach interwencyjnych, umowę mam od 18.01.2016 roku do 10.10.2016 roku. Parę dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży - jest to 11. tydzień. Czy pracodawca może cofnąć mi umowę?

  • konto usunięte

    Dodano 2016-02-09 23:28 przez konto usunięte

    Koniec umowy o pracę na czas określony w połowie macierzyńskiego

    Witam,co jeśli w połowie urlopu macierzyńskiego (rocznego), kończy mi się umowa o pracę na czas określony? Czy zabiorą mi pieniądze?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania