eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa z agencją pracy tymczasowej a ciąża


2015-01-22 12:32 autor: anka426bp

1 982 odsłon

Umowa z agencją pracy tymczasowej a ciąża

Witam,

jestem zatrudniona w firmie „A” od 2009 roku. Z dniem 31.01.2015 r. kończy mi się umowa na czas określony (zawarta była na 3 lata) - jest to już druga umowa w tym zakładzie pracy. Z tego co się orientuję powinnam teraz otrzymać umowę na stałe.

Mój pracodawca jednak zatrudnia również pracowników przez Agencję Pracy Tymczasowej „S” (której Prezesem Zarządu jest właścicielka firmy  „A”) i zamiast wręczyć mi umowę na stałe zaproponowano mi umowę na czas określony 6 miesięcy, która ma zacząć obowiązywać o 01.02.2015 r.

Problem polega na tym, że jestem teraz w 4. tygodniu ciąży. Czy po podpisaniu tej umowy, mogę od razu pójść na zwolnienie lekarskie? Czy pracodawca może mnie zwolnić, czy ma obowiązek zatrudniać mnie w zakładzie pracy do końca tej umowy?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-22 12:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Na zwolnienie może Pani iść od razu i przebywać na nim do porodu i szef nie może Pania zwolnić, ale jest jedno ALE... Umowa tymczasowa z agencją nie musi byc przedłużona do porodu, a co za tym idzie- jeżeli urodzi Pani po ustaniu zatrudnienia- nie będzie miała Pani prawa do zasiłku.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Wiolmaks

  Dodano 2020-12-07 15:56 przez Wiolmaks

  Praca w Niemczech przez agencję a ciąża

  Pracuję w Niemczech przez Agencję pracy. Umowę mam podpisaną na 8 miesięcy. Agencja pracy jest niemiecka, ale biuro ma w Polsce. Zastanawiam się co w sytuacji jeśli zaszła bym w ciążę.  Czy jestem chroniona przed zwolnieniem? Czy mam szansę na zasiłek po porodzie? Jak wygląda wtedy moja sytuacja?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-05-26 14:33 przez konto usunięte

  Ciąża a umowa z agencją pracy tymczasowej

  Witam,
  mam pytanie dotyczące umowy na czas określony z Agencją Pracy Tymczasowej. Jak wygląda sprawa z zasiłkiem po porodzie? Od 1 listopada 2013 roku wybrałam dobrowolnie, charakter umowy z możliwością odprowadzania składki chorobowej i ubezpieczenia do ZUS-u, umowa jest przedłużana co 6 miesięcy. ...

 • marzenasz1

  Dodano 2013-09-29 13:53 przez marzenasz1

  Umowa o pracę tymczasową a ciąża. Jakie mam prawa?

  Witam,
  mam taki problem: jestem pracownikiem agencji tymczasowej zatrudnionym na pełny etat, mam umowy dwutgodniowe (ciągłość). Właśnie się dowiedziałam, że jestem w piątym tygodniu ciąży. Nie wiem czy jeśli powiem pracodawcy o ciąży, to czy on może mi nie przedłużyć umowy czy może jest jakieś prawo...

 • martusxx

  Dodano 2016-06-30 09:30 przez martusxx

  Czy mogę iść na L4 ciążowe przy nowej umowie?

  Witam,zatrudniona zostałam w firmie od 4 kwietnia do końca czerwca. W czerwcu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Teraz mam dostać umowę na 2,5 roku od 1 lipca. Czy mogę od razu, od 1 lipca przynieść do pracy L4 od ginekologa, który prowadzi moją ciążę? Czy muszę przepracować jakiś czas jeszcze?

 • marsja2

  Dodano 2015-06-30 13:39 przez marsja2

  Przedłużenie umowy w ciąży - jakie formalności?

  Witam, chciałabym wiedzieć, jak wygląda ze strony formalnej przedłużenie umowy w czasie ciąży. Czy trzeba podpisywać tą umowę, czy umowa zostaje przedłużona automatycznie? Pozdrawiam

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania