eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy na wypowiedzeniu mogę podjąć inną pracę?


2014-10-08 14:55 autor: jolantaandrzejewska1265

27 931 odsłon

Czy na wypowiedzeniu mogę podjąć inną pracę?

Witam,

moje pytanie jest następujące - znalazłam inną ciekawszą pracę i zgodną z moim wykształceniem i chciałabym ją podjąć dnia 15.10.2014 r. Obecnie jestem zatrudniona na umowę o pracę w innej firmie, gdzie mam 7-dniowy okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie składam jutro.

Czy mogłabym podjąć nową pracę nie przychodząc do poprzedniej, w której 15.10.2014 będzie ostatnim dniem wypowiedzenia? Dodatkowo od dzisiejszego dnia 8.10.2014 r. posiadam zwolnienie lekarskie, które jest ważne do 14.10.2014 r.

Proszę o odpowiedź kiedy mogę podjąć pracę w nowej firmie, jakie grożą mi konsekwencje, jeśli podejmę ją w ostatnim dniu wypowiedzenia - nie będąc na zwolnieniu lekarskim? Dodam również, że nowa praca jest również na umowę o pracę.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-10-08 15:19 autor odpowiedzi: Aneta Zaleska - Adwokat

  Generalnie nie ma przeszkód, aby podjęła Pani zatrudnienie w trakcie wypowiedzenia poprzedniej umowy o pracę, pod warunkiem, że nie koliduje to z obowiązkami z niej wynikającymi. Jeżeli w trakcie wypowiedzenia pracodawca zwolni Panią z obowiązku świadczenia pracy, to spokojnie w tym okresie może Pani wykonywać pracę na rzecz innego pracodawy. Podobnie, jeżeli w okresie wypowiedzenia będzie Pani wykorzystywała urlop. NIe może natomast Pani świadczyć pracy przebywając na zwolnieniu lekarskim. Podobnie, jak nie może Pani tak po prostu nie przyjść ostatniego dnia do pracy, jeżeli nie zachodzą okoliczności usprawiedliwiające Panią nieobecność (np. urlop, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy). Takie niestawiennictwo może być potraktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i skutkować rozwiązaniem umowy przez pracodawcę w trybie dyscyplinarnym - art. 52 KP.

  Może uda się Pani porozumeć z pracodawcą i podpisać porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę. Wówczas możecie dowolnie określić datę rozwiązania umowy. Pozdrawiam, Aneta Zaleska - Adwokat, aneta.zaleska@zwlegal.pl, tel. 695 741 301.

  Oceń odpowiedź 0 7

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ataB

  Dodano 2014-07-13 18:31 przez ataB

  L4 po złożeniu wypowiedzenia

  Witam,
  mój pracodawca stosuje mobbing i postanowiłam zrezygnować z tej pracy (umowa o pracę). Jednak mam 2-tygodniowy okres wypowiedzenia, który może być dla mnie, delikatnie mówiąc, bardzo nieprzyjemny.
  Czy jest możliwe bym po złożniu wypowiedzenia przedłożyła zwolnienie L4 i "przetrwała" na nim do...

 • rosiczka2

  Dodano 2014-01-22 16:22 przez rosiczka2

  Czy mogę podjąć pracę u nowego pracodawcy będąc na wypowiedzeniu?

  Witam,
  jestem na wypowiedzeniu umowy o pracę (ja wypowiedziałam) i zwolniona jestem przez pracodawcę ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Czy mogę podjąć pracę, jeżeli w czasie wypowiedzenia znajdę nową?
  W umowie o pracę była tylko klauzura, że nie mogę świadczyć pracy w tym samym czasie w ...

 • marta.moniszka

  Dodano 2017-01-20 12:31 przez marta.moniszka

  Okres wypowiedzenia a zwolnienie lekarskie

  Witam serdecznie,złożyłam wypowiedzenie umowy, która za porozumieniem stron ma się zakończyć 27.01.2017 r., ale od wczoraj jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu zapalenia płuc.W pracy powiedziano mi, że zwolnienie lekarskie nie obowiązuje w okresie wypowiedzenia, że powinnam jeszcze pracować te 2 ...

 • konto usunięte

  Dodano 2016-10-16 17:59 przez konto usunięte

  Umowa na okres próbny i L4. Jakie są warunki wypowiedzenia umowy o pracę?

  Dostałam umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące. Pojęłam pracę 6.10.2016 i po przepracowaniu 5 dni musiałam iść na zwolnienie lekarskie (6 dni). Mam 26 lat stażu pracy.Pytanie brzmi:1. Czy otrzymam jakiekolwiek wynagrodzenie za przepracowane dni?2. Czy otrzymam jakiekolwiek wynagrodzenie za zwolni...

 • PioAd

  Dodano 2015-09-08 17:19 przez PioAd

  Czy podczas okresu wypowiedzenia mogę podjąć nową pracę?

  Dzień dobry,proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. 07.09.2015 złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę - znalazłem inną i lepszą pracę. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Zaczyna się liczyć od 01.10.2015. Pozostało mi 39 dni urlopu do wykorzystania. Pracodawca zaproponował mi abym wziął urlop od 06.10.2...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania