eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Zakład pracy zerwał umowę z agencją pracy tymczasowej. Co pracownik ma zrobić?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-07-22 13:23 autor: Joanna03

3 703 odsłon

Zakład pracy zerwał umowę z agencją pracy tymczasowej. Co pracownik ma zrobić?

Jestem zatrudniona w agencji pracy tymczasowej. Pracę świadczę dużemu zakładowi, w którym uległam wypadkowi. Przez rok byłam na zwolnieniu i świadczeniu rehabilitacyjnym.

Właśnie kończy mi się świadczenie, więc poszłam do zakładu po skierowanie na badania do pracy, a tam niespodzianka... Poinformowali mnie, że już u nich nie pracuję, bo zerwali umowę z agencją pracy tymczasowej.

Nie dostałam żadnego powiadomienia, agencja nie odzywa się, więc pytam się gdzie ja mam iść do pracy? Umowę mam do końca września. Agencja znajduje się w Warszawie a ja mieszkam i pracowałam w Suwałkach. PIP rozłożył ręce, a co ja mam zrobić?

Pytanie zaktualizowano 2014-07-22 18:08

Ok.Agencja pracy tymczasowej nie zwolniła mnie z umowy o prace to przez ich konto dostaje świadczenie rehabilitacyjne.Czy sugeruje Pan iż mam jechać do Warszawy tam gdzie jest mój żekomy pracodawca ? Umowe podpisywałam w Suwałkach.Mam skaleczony palec na całe życie i ja jeszcze muszę coś wyjaśnić i denerwować się?Wypadek w pracy nie był z mojej winy.Kto mi zwróci koszty podróży i czemu ja mam szukać i prosić przecież zakład pracy mógł ze mną rozwiązać umowę z paragrafu 53.Czy ja mam o to zabiegać ..nie rozumie...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-22 16:45 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zakład pracy, w którym Pani pracowała nie ma nic do Pani zatrudnienia, bo nie jest Pani pracodawcą. Była Pani przez nich wynajęta. Umowę miała Pani podpisaną z agencją, więc tam powinna się Pani udać w celu wyjaśnienia wątpliwości oraz sprawdzenia tego, czy umowa nie uległa rozwiązaniu na świadczeniu rehabilitacyjnym.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-22 18:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Po pierwsze - świadczenie wypłaca ZUS. Po drugie-kto ma to za Panią zrobić, wyjaśnić wszystkie wątpliwości oraz dochodzić wszelkich praw? Jeżeli nie chce tego robić Pani sama i się denerwować, może Pani wynająć adwokata, bo nikt tego za Panią inaczej nie zrobi. Ja niczego Pani nie sugeruję, ale wyjasnienie całej sprawy leży w Pani interesie a nie moim i nikt za Panią tego nie zrobi.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • socjalny91

  Dodano 2016-11-29 13:45 przez socjalny91

  Możliwości po złamaniu kręgosłupa

  W sierpniu 2016 miałam wypadek, konieczna była operacja kregosłupa. Zwolnienie lekarskie mam obecnie do 06.12.2016 r. Mam 26 lat, jestem zatrudniona jako pracownik socjalny. Pani Dyrektor poinformowała mnie, że kiedy moje zwolnienie się zakończy zostanę zwolniona. Nie mam doświadczenia w kontaktach ...

 • aleks19star

  Dodano 2014-09-07 18:47 przez aleks19star

  Ciąża - 3. tydzień. Czy mogę zostać zwolniona?

  Witam,
  mam umowę na pełny etat, ale na miesiąc. W piątek okazało się, że jestem w 3. tygodniu ciąży. Ostatnią poroniłam, więc teraz lekarz zaleca mi zwolnienie na pełny okres trwania ciąży, ale nie wiem czy zostanę wtedy zwolniona?

 • Jack123

  Dodano 2014-05-23 16:14 przez Jack123

  Status bezrobotnego w czasie pobierania 12-miesięcznego świadczenia rehabilitacyjnego

  Czy należy się status bezrobotnego pracownikowi, który został zwolniony z pracy w 4 miesiącu pobierania 12-miesięcznego świadczenia rehabilitacyjnego? Jeżeli tak, to czy jednocześnie można pobierać zasiłek z tytułu przyznanego świadczenia rehabilitacyjnego i zasiłku dla bezrobotnych?
  Ile wynosi obec...

 • jagaszer

  Dodano 2014-05-12 18:49 przez jagaszer

  Odprawa po świadczeniu rehabilitacyjnym przy likwidacji oddziału filii

  Witam,
  od 02.01.2013 byłam na zwolnieniu lekarskim 182, następnie do 27.06.2014 na świadczeniu rehabilitacyjnym. Moja filia została zlikwidowana w grudniu 2013. Zakład pracy jest 300 km od miejsca zamieszkania.
  Mam problemy z kręgosłupem i będę się starała o rentę. Czy należy mi się odprawa albo odp...

 • eve47

  Dodano 2015-01-21 20:39 przez eve47

  Czy mogę ubiegać się o przedłużenie zasiłku rehabilitacyjnego?

  Witam,przedstawię w skrócie moją sytuację. W lipcu zostałam zwolniona z pracy (zwolnienie grupowe). Załamałam się ponieważ w moim wieku 55 lat ciężko znaleźć pracę. Mój lekarz rodzinny stwierdził depresję i skierował mnie do psychiatry. Nadmieniam, że choruję również na astmę, nadciśnienie i kręgosł...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

 • Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

 • Dla kogo świadczenie rehabilitacyjne ZUS?

  Dla kogo świadczenie rehabilitacyjne ZUS?

  Statystyki dolnośląskiego ZUS pokazują, że w minionym roku świadczenie rehabilitacyjne otrzymało przeszło 6 tys. mieszkańców Dolnego Śląska. Tego rodzaju zasiłek przysługuje osobom, które wykorzystały cały limit zwolnienia ...

 • Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Pracownik otrzymał powołanie do wojska 10 lipca. 9 dni później otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie. 25 lipca pracownik przekazał pracodawcy kopię dokumentu powołania do wojska. Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie ma moc prawną?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania