eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy mogę ubiegać się o przedłużenie zasiłku rehabilitacyjnego?


2015-01-21 20:39 autor: eve47

3 294 odsłon

Czy mogę ubiegać się o przedłużenie zasiłku rehabilitacyjnego?

Witam,

przedstawię w skrócie moją sytuację. W lipcu zostałam zwolniona z pracy (zwolnienie grupowe). Załamałam się ponieważ w moim wieku 55 lat ciężko znaleźć pracę. Mój lekarz rodzinny stwierdził depresję i skierował mnie do psychiatry. Nadmieniam, że choruję również na astmę, nadciśnienie i kręgosłup. Na zwolnieniu przebywałam pół roku.

Wysłałam wniosek do ZUS o zasiłek rehabilitacyjny. Otrzymałam decyzję 9 stycznia, że mam przyznany zasiłek na okres dwóch miesięcy, czyli do 23 marca ze względu na stan psychiczny. Będąc na komisji nie miałam jeszcze wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa, w tym tygodniu je  otrzymałam i lekarz stwierdził, że konieczna jest operacja. W tej chwili czekam na skierowanie od lekarza neurochirurga.

Moje pytanie jest takie, czy mogę wysłać do ZUS-u pismo z prośbą o przedłużenie okresu zasiłku rehabilitacyjnego? Boję się, żeby mi nie cofnęli obecnej decyzji. Jestem wdową i mam ciężką sytuację.

Bardzo proszę o odpowiedź,
Ewa

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-22 09:08 autor odpowiedzi: Jowita

  Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje przez okres nie dłuzszy niż 12 miesięcy (360 dni).

  Przed końcem obecnego świadczenia rehabilitacyjnego w celu jego przedłuzenia, ponownie nalezy złozyć dokumenty do ZUS (ZUS N-9) oraz dokumentację medyczna.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-01-22 13:41 autor odpowiedzi: eve47

  dziękuję zaodpowiedź

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • myszka19

  Dodano 2013-06-21 19:09 przez myszka19

  Zwolnienie lekarskie po zasiłku rehabilitacyjnym. Czy ZUS mi za nie zapłaci?

  Zasiłek rehabilitacyjny zakończył mi się 17 czerwca 2013 r. był przyznany na okres 3-ch miesięcy po 182 dniach choroby. Złożyłam do ZUS o przedłużenie zasiłku chorobowego lecz dostałam odmowę tj. orzeczono, że nie jestem niezdolna do pracy.
  Lekarz prowadzący zaświadczył, iż obecnie jestem chora i ni...

 • Marzenka4747

  Dodano 2021-08-30 10:08 przez Marzenka4747

  Świadczenie rehabilitacyjne i druga choroba

  Witam. Aktualnie staram się o świadczenie rehabilitacyjne z powodu depresji. Aktualnie skręciłam również nogę i czeka mnie operacja. Czy jeżeli ZUS przyzna mi świadczenie, mogę skorzystać ze zwolnienia od ortopedy? Czy powinnam wrócić na jeden dzień do pracy i iść wtedy na zwolnienie od ortopedy?

 • Marzenka4747

  Dodano 2021-06-22 16:37 przez Marzenka4747

  Zasiłek chorobowy - druga choroba

  Witam. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu nawrotu depresji do sierpnia, później mam iść na zasiłek rehabilitacyjny.
  W zeszłym tygodniu skręciłam kolano i czeka mnie operacja, więc mowy o powrocie do pracy nie mam a też nie odpowiada mi zasiłek rehabilitacyjny ze względu niskiej kwo...

 • maja7

  Dodano 2014-10-02 21:13 przez maja7

  Zwolnienie na świadczeniu rehabilitacyjne a odprawa

  Witam!
  Miałam wypadek w pracy (napad rabunkowy) - obecnie jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym - przyznano mi 4 miesiące świadczenia. Planowałam wrócić po tym okresie do pracy ale obecnie firma rozpoczęła  zwolnienia grupowe i wypłaca odprawy.
  Czy pracodawca może mnie zwolnić z tytułu przebywania ...

 • Przemas

  Dodano 2014-07-22 17:04 przez Przemas

  Zwolnienie od psychiatry a zasiłek chorobowy na wypowiedzeniu

  Witam,
  czy jeśli dziś dostałem zwolnienie z umowy o pracę i w trakcie 2-tygodniowego wypowiedzenia otrzymam zwolnienie od psychiatry do ktorego uczęszczam, to będę otrzymywał środki? W jakiej kwocie (jaki % z płacy) i jak długo można takie środki otrzymywać? Kto będzie je wypłacał? Chodzi tutaj o de...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania