eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wypowiedzenie umowy. Od kiedy liczy się okres wypowiedzenia?


2014-07-18 22:23 autor: karmelkaa1

16 252 odsłon

Wypowiedzenie umowy. Od kiedy liczy się okres wypowiedzenia?

Witam,

chciałabym się zapytać o wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony. Czy jeżeli złożę wypowiedzenie jutro (tj. sobota 19.07), to czy okres wypowiedzenia (2 tygodnie) biegnie od tej soboty, czy już od następnej? Jeżeli biegnie od jutra, to czy czas skończy się z dniem 2 sierpnia?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Dziękuję!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-07-21 12:29 autor odpowiedzi: Aneta Zaleska - Adwokat

    Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony możliwe jest tylko w przypadku, jeżeli strony przewidziały w umowie taką możliwość i tylko w przypadku umowy zawartej na okres dłuższy niz 6 miesięcy. W takim przypadku okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Zgodnie z rrt. 30 § 21 kodeksu pracy okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc, albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

    W przypadku 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia zawsze kończy sie on w sobotę. Jeżeli wypowiedzenie nastapiłoby np. w dniu dzisiejszym tj. 21 lipca, to umowa nie rozwiąze się za 2 tygodnie kalendarzowe tj. 4 sierpnia, lecz rozwiąże się dopiero z dniem 9 sierpnia. Jeżeli zaś oświadczenie o wypowiedzeniu umowy złożone zostanie w sobotę np. 2 sierpnia, to umowa rozwiąże się z dniem 16 sierpnia.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania