eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Ciąża na okresie próbnym


2014-03-16 10:02 autor: aniamiiller

3 252 odsłon

Ciąża na okresie próbnym

Dzień dobry,

20 lutego wykonałam wszystkie badania, jakie zakład pracy mi zlecił - również wyraziłam zgodę na wykonanie testu ciążowego. Dnia 3 marca 2014 roku podpisałam umowę o pracę na 3/4 etatu na okres próbny dwa miesiące, czyli do 30 kwietnia. Jednak 14 marca dostałam wypowiedzenie a 15 marca dowiedziałam się, że jestem w 5 tygodniu ciąży.

Proszę mi powiedzieć, czy wypowiedzenie zostanie cofnięte i czy będę miała płacone do dnia porodu? Czy może należy mi się zasiłek chorobowy?

Proszę o pomoc, nie wiem co robić.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-16 18:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Umowa powinna być przedłużona, jeżeli z dniem końca umowy będzie Pani co najmniej w 12 tygodniu ciąży. Zasiłek chorobowy należy się Pani w trakcie nieprzerwanego zwolnienia ( L-4) do porodu.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-17 15:24 autor odpowiedzi: aniamiiller

  Dziękuję za odpowiedz.Proszę mi jeszcze powiedzieć czyli po wygaśnięciu umowy płaci Zus zasiłek chorobowy do porodu.Czy w tej sutułacji zasiłek macierzyński bądz rodzicielski również mi się nalezy.Proszę mi również powiedzieć czy wypowiedzenie które otrzymałam dalej jest w mocy czy się cofa? Bo pierwotnie umowe miałam na 2 miesiące do 30 kwietnia jednak po otrzymaniu wypowiedzenia umowa wygasa 22 marca ?
  aniamiiller zaktualizował/a odpowiedź 2014-03-17 15:31
  Jeśli wypowiedzenie nie zostanie cofniete to umowa wygasła by mi 22 marca po 3 tygodniach pracy .Czy mimo nie pełnego przepracowanego miesiąca nalezy mi się ten zaiłek chorobowy?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-05-24 17:51 autor odpowiedzi: Jowita

  Ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego:

  1) po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu, (np.: umowa o pracę),

  2) po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego – jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie (np. umowa zlecenie).

  Do powyższych okresów ubezpieczenia chorobowego, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym, urlopem bezpłatnym albo odbywaniem czynnej służby wojskowej przez żołnierza niezawodowego.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aniamiiller

  Dodano 2014-03-18 16:42 przez aniamiiller

  Ciąża na okresie próbnym

  Proszę mi jeszcze powiedzieć jedno. Po wygaśnięciu umowy ZUS płaci zasiłek chorobowy do porodu. Czy w tej sytuacji zasiłek macierzyński bądź rodzicielski również mi się należy?
  Proszę mi również powiedzieć, czy wypowiedzenie, które otrzymałam dalej jest w mocy czy się cofa? Pierwotnie umowę miałam n...

 • olobasiol

  Dodano 2013-11-12 11:32 przez olobasiol

  Zwolnienie lekarskie i ciąża a dwa etaty w jednej firmie. Co z zasiłkiem chorobowym?

  Witam,
  mam mały problem związany ze zwolnieniem lekarskim. Może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie a mianowicie: obecnie pracuję na dwa etaty w jednej pracy, jest to umowa na okres próbny od 01.10.13 do grudnia 2013, druga to umowa o świadczenie usług przez przedstawiciela (traktowana jak um...

 • kiwi87

  Dodano 2014-04-09 20:48 przez kiwi87

  Umowa na okres próbny i nie przepracowane jeszcze 30 dni. Co z płatnym chorobowym?

  Czy jeżeli nie przepracowałam 30 dni na umowie o pracę, a jestem na zwolnieniu z powodu ciąży to nie będę miała płacone chorobowego przez całą ciążę?

 • KRAVPOL

  Dodano 2014-02-05 22:14 przez KRAVPOL

  Ciąża i umowa na okres próbny. Co się należy?

  Witam,
  żona jest w 13. tygodniu ciąży i zatrudniła się na 3-miesięczny okres próbny. Związku z powyższym chciałem zapytać, czy jeśli przejdzie po miesiącu na L4, to czy może pracodawca ją zwolnić? Czy dostanie chorobowe oraz czy umowa automatycznie zostanie przedłużona do czasu porodu? Czy jest szan...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-16 15:27 przez konto usunięte

  Umowa na zastępstwo a ciąża

  Witam,
  jestem od roku zatrudniona na zastępstwo, umowa kończy się w lipcu, bo dziewczyna wraca gdzieś w październiku po wykorzystaniu urlopu z macierzyńskiego, ja jestem w 7. tygodniu ciąży. Jeszcze nic nikomu nie mówiłam, bo nie wiem czy utrzymam ciążę.
  Chciałabym wiedzieć, co mam robić dalej: czy ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania