eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Aneks a przedłużenie umowy na czas określony


2013-12-19 11:14 autor: mania2

14 050 odsłon

Aneks a przedłużenie umowy na czas określony

Czy aneksem można przedłużyć umowę na czas określony?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-12-19 11:18 autor odpowiedzi: karolina.maciag

    Można, choć nie jest to prawidłowe (powinna być zawarta kolejna umowa). Pracodawcy czasem stosują aneks, uważając, że w ten sposób odroczą konieczność podpisania trzeciej z kolei umowy (na czas nieokreślony). Jest to niezgodne z prawem i w takim jednak wypadku aneks równoznaczny jest z umową.

    Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

    2013-12-20 11:55 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    zasadniczo jest to możliwe ale art. 25 (1) par. 2 kodeksu pracy, nakazuje traktować takie przedłużenia jako zawarcie koejnej umowy

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania