eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Odszkodowanie za zwolnienie dotyczące umowy na czas nieokreślony


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-11-07 15:06 autor: konto usunięte

3 827 odsłon

Odszkodowanie za zwolnienie dotyczące umowy na czas nieokreślony

Zostałam zwolniona 2 m-ce temu (umowa na czas nieokreślony), gdyż nie zgodziłam się na obniżenie płacy. Obecnie na skutek kontroli z inspekcji pracy okazało się że została przyjęta osoba z wyższą płacą na moje stanowisko, o czym dowiedziałam się teraz. Czy mam możliwość dochodzenia odszkodowania (w jakiej wysokości) i czy muszę też złożyć pismo o przywrócenie terminu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-11-07 15:23 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Sprawa nie jest jednoznaczna. Samo zatrudnienie innej osoby na to samo stanowisko z wyzszym wynagrodzeniem nie determinuje niczego. Swoich praw może dochodzic Pani w sądzie, który w swoim postępowaniu ustali czy pracodawca naruszył prawo względem Pani. Może się okazać, że nowo zatrudniona osoba posiada większe doświadczenie, umiejętności lub wykształcenie a także zakres obowiązków i odpowiedzialności został przydzielony w większym zakresie. Nie bez znaczenia będzie to, czy umowa zmieniająca została zastosowana tylko wobec Pani czy też większej grupy osób (całego zakłady, działu).

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania