eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeUbezpieczenia › Ubezpieczenie męża pracującego za granicą. Czy dopisać męża do swojego ubezpieczenia?


2015-12-13 13:45 autor: Anna1391

6 703 odsłon

Ubezpieczenie męża pracującego za granicą. Czy dopisać męża do swojego ubezpieczenia?

Witam,

mój mąż jest zatrudniony na umowę o pracę w Niemczech i tam ma ubezpieczenie. Czy powinnam/czy mogę dopisać go do mojego ubezpieczenia (mam w Polsce umowę o pracę)?

Proszę o informację, co w takiej sytuacji? Czy ubezpieczenie męża obowiązuje w Polsce? Obstawiam, że nie bardzo, więc co w sytuacji gdyby chciał iść do lekarza w Polsce?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-12-22 08:00 autor odpowiedzi: Renata Naworol CS i-BHP

  będzie zbieg tytułów do ubezpieczeń, więc nie może Pani go dopisać, jeśli ma ubezpieczenie w niemczech to może się leczyc w Polsce - jesteśmy w Unii.

  Oceń odpowiedź 3 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Anna8001

  Dodano 2013-10-10 09:02 przez Anna8001

  Jak uzyskać dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej w Niemczech?

  Jestem zatrudniona w Polsce na umowę o pracę, obecnie jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu chorobowym. Mój mąż pracuje w Niemczech - umowa o pracę. Chciałabym wyjechać do niego na stałe i tam urodzić dziecko nie rezygnując jednocześnie z pracy w Polsce tzn. po zwolnieniu chorobowym przejść na za...

 • kamila.1985

  Dodano 2013-09-24 08:43 przez kamila.1985

  Czy mogę dopisać do mojego ubezpieczenia zdrowotnego małżonka przebywającego za granicą?

  Dzień dobry,
  mam pytanie dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. Pracuję na dwóch etatach, mój małżonek obecnie znajduje się w Niemczech i tam też ma otworzoną działalność, ale nie ma obowiązku odprowadzania składek zdrowotnych (tam też odprowadza podatek).
  Jadąc tam wykupuje sobie dodatkowe ubezpiecze...

 • Ulina

  Dodano 2015-01-30 23:25 przez Ulina

  Jak rozliczyć PIT, gdy przez miesiąc pracowałam w Niemczech?

  Pracowałam w Niemczech miesiąc, w Polsce jestem osobą bezrobotną. Z Niemiec otrzymałam rozliczenie za okres jednego miesiąc. Mąż pracuje w Polsce na umowę o pracę i mamy ulgę na dwoje dzieci. Co roku rozliczałam się razem z mężem i dziećmi. I stąd moje pytanie, czy mogę się też rozliczyć z mężem na ...

 • kami748

  Dodano 2014-09-25 11:14 przez kami748

  Urlop wychowawczy ojca dziecka zatrudnionego w Niemczech

  Witam,
  mój mąż jest zatrudniony od 04.2014 r. w Niemczech na umowę o pracę, odprowadza wszelkie składki ubezpieczeniowe oraz płaci podatki. Ja obecnie jestem w ciąży z przewidywanym rozwiązaniem na początek listopada. Mąż chciałby wziąć roczny urlop wychowawczy na dziecko.
  Wiem, że istnieje taka moż...

 • wiki760

  Dodano 2017-06-08 15:01 przez wiki760

  Jak obliczyć dochód osiągnięty w Niemczech?

  Za rok 2016 złożyłem zeznanie o wysokości dochodu, ale nie ująłem dochodu osiągniętego w Niemczech. Teraz muszę złożyć korektę PIT-36 i PIT/ZG, ale nie wiem jak obliczyć podatek z zastosowaniem stopy procentowej i czy mam dodać swoje źródło dochodu do uzyskanego wraz z małżonką dochodu w Polsce i ob...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania