eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUS › Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego


2013-08-27 18:04 autor: zabaP

1 791 odsłon

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Witam,

Od końca listopada 2010 r. prowadzę działalność gospodarczą. Za listopad 2012 r. opłaciłam ostatnią (dwudziestą czwartą) składkę preferencyjną ZUS od podstawy 450 zł. Następnie od 1 grudnia 2012 r. dodatkowo podjęłam pracę i z działalności podlegam jedynie składką zdrowotną.

Umowa o pracę kończy się 30 września 2013 i od 1 października 2013 znów będę podlegać wszystkim składkom z działalności gospodarczej. Zamierzam opłacać również chorobową od 1 października.

Czy jeśli stałabym się niezdolna do pracy od 1 listopada 2013 to do wyliczenia podstawy do wypłaty zasiłku chorobowego z działalności gospodarczej zostanie wzięta do średniej oprócz podstawy za październik 2013 także podstawa składek za listopad 2012 r. czyli te 450 zł?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania