eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Praca w innej placówce bez umowy. Czy to zgodne z prawem, że nie dostanę za to wynagrodzenia?


2013-06-27 22:08 autor: ewach6

5 049 odsłon

Praca w innej placówce bez umowy. Czy to zgodne z prawem, że nie dostanę za to wynagrodzenia?

Jestem zatrudniona w przedszkolu państwowym, jako nauczyciel (przyjmijmy, że jest to przedszkole A). Dyrektor chce mnie oddelegować na dyżur wakacyjny trwający ok. 5 dni do innej placówki (przyjmijmy, że jest to przedszkole B). Umowę o pracę na czas nieokreślony mam podpisaną z przedszkolem A, z drugą placówką (przedszkole B) zupełnie nic mnie nie łączy.

W ramach umowy o pracę podpisanej z przedszkolem A, mam świadczyć pracę w przedszkolu B. Nie dostanę za tą pracę dodatkowego wynagrodzenia. Czy muszę się na to zgodzić? Czy decyzja dyrekcji jest zgodna z prawem? Jeżeli tak, to jakich dokumentów powinnam oczekiwać od pracodawcy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-06-28 12:00 autor odpowiedzi: malekin1983

    Witam. Obawiam się że w tym przypadku biorąc pod uwagę to co pani napisała:pracodawca ma możliwość czasowego, nawet kilkakrotnego w danym roku, (W sumie nieprzekraczającego 3 miesięcy), powierzenia pracownikowi wykonania innej pracy niż określona w umowie, jeżeli wynika to z uzasadnionych potrzeb zakładu pracy, nie powoduje obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika. Takie czasowe powierzenie pracownikowi innej pracy aniżeli określona w umowie może spowodować i często w praktyce powoduje zmianę miejsca wykonywania pracy przez pracownika. Jeśli jednak zmiana miejsca świadczenia pracy określonego w umowie miałaby nastąpić na stałe, to powinno to należalo by zmienic umowe lub wprowadzic odpowiedni aneks. 

    Zakładam że pracodawca to jednostka budżetowa więc w tym wypadku nie zmienia pani pracodawcy a jedynie miejsce. 

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Kasia562

    Dodano 2021-08-28 14:12 przez Kasia562

    Dyrekcja każe nauczycielom sprzątać po remoncie. Czy tak może być?

    Jestem nauczycielem, ale w przedszkolu niepublicznym. W przedszkolu był remont i dyrekcja każe nam po nim sprzątać, jak również przenosić meble itp. Czy to jest możliwe? Czy muszę je nosić, jak nie dam rady i czy dyrekcja może mnie zwolnić za sprzeciw?

  • mikesz1

    Dodano 2013-05-17 11:09 przez mikesz1

    Zwolnienie z pracy po macierzyńskim?

    Witam,
    Jestem nauczycielką zatrudnioną w przedszkolu na czas nieokreślony. Jednak od kwietnia jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Termin porodu to 30.12.2013 r.
    Moja sytuacja jest trudna, bo od września nie ma dla mnie etatu. Czy pracodawca może mnie zwolnić?
    I czy po macierzyń...

  • krecik

    Dodano 2013-02-26 17:40 przez krecik

    Nie mam umowy. Jakie mam prawa?

    Jestem kierowcą. Umowę o pracę miałem na jeden miesiąc, ale pracodawca przetrzymał mnie w czasie o tydzień. Nie mam umowy.
    Co powinienem zrobić?

  • jadzia987

    Dodano 2014-01-12 16:11 przez jadzia987

    Bardzo nieuczciwy pracodawca - brak umowy i wypłaty. Jakie mam prawa?

    Pracowałam w sklepie spożywczym jako sprzedawca niby na umowe o pracę (zapewniał mnie o tym pracodawca), lecz żadnej nie podpisałam. Za każdym razem pytając pracodawcę o umowę, to mnie zbywał lub pytał czy jest mi do szczęścia potrzebny ten papierek. Pracodawca był bardzo nieuczciwy wobec mnie, bo p...

  • Xiga

    Dodano 2013-06-17 18:25 przez Xiga

    Jak udowodnić ZUS-owi, że dyrektor placówki oświatowej był zatrudniony jako nauczyciel?

    Podjęłam pracę 16 sierpnia 1980 r. w charakterze nauczycielki przedszkola, etat. Pracuję nieprzerwanie w tej samej placówce do dzisiaj. Jednak od 1 września 1986 r. nieprzerwanie - pełnię funkcję dyrektora przedszkola publicznego. Posiadam wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym, zatrudn...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Umowy o pracę - ważne zmiany

    Umowy o pracę - ważne zmiany

    W najbliższych miesiącach należy się spodziewać istotnych zmian w umowach o pracę. Wynikają one z dyrektyw unijnych, które mają być zaimplementowane do prawa krajowego od 1 stycznia 2023 roku. Największe zmiany dotyczyć będą umów na ...

  • 22 listopada czasowe zatrudnienie zmieni się w stałą umowę o pracę

    22 listopada czasowe zatrudnienie zmieni się w stałą umowę o pracę

    Już 22 listopada 2018 roku czeka nas zmiana w prawie pracy. Według niej niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony.

  • Umowa na czas nieokreślony: plusy i minusy

    Umowa na czas nieokreślony: plusy i minusy

    Umowa o pracę na czas nieokreślony to forma zatrudnienia, która dla etatowych pracowników często jest tą wymarzoną. Z drugiej strony, w opinii pracodawców jest ona często traktowana jako zło konieczne, którego chcieliby jak najdłużej ...

  • Zmiany w umowach czasowych. MPiPS chce nowelizacji Kodeksu pracy

    Zmiany w umowach czasowych. MPiPS chce nowelizacji Kodeksu pracy

    Łączny okres zatrudnienia u jednego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na czas określony nie będzie mógł przekroczyć 33 miesięcy - określa opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projekt noweli Kodeksu pracy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania