eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Ustalenie stosunku pracy


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-02-25 11:37 autor: konto usunięte

3 105 odsłon

Ustalenie stosunku pracy

Witam,

Od 28 stycznia 2013 roku do 19 lutego włącznie pracowałam w s.c.: na początku była mowa o umowie, którą miałyśmy podpisać - niestety tylko mowa. Po przyjściu 20 stycznia do pracy usłyszałam, że z końcem miesiąca się żegnamy, więc postanowiłam że nie będę dłużej już tam pracować i wyszłam pozostawiając mój nr konta, na który mają zostać mi przelane pieniążki za ten okres pracy.

Usłyszałam wtedy, że obowiązuje nas umowa, więc krótko skwitowałam, że nigdy nie została mi ona dana do podpisu i wyszłam. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Posiadam jeszcze klucze od siedziby firmy, jak dzwoniłam żeby uzgodnić w jaki sposób mam je zwrócić właścicielka nie odebrała ode mnie telefonu ani nie oddzwoniła.

Teraz z kolei mam telefon w sprawie kluczy od nowo zatrudnionej tam dziewczyny, której wyjaśniłam, że klucze oddam tylko i wyłącznie do rąk własnych właścicielowi a nie przez pośredników.

Martwi mnie odzyskanie mojego wynagrodzenia i uzyskanie umowy.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-26 10:01 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Szanowa Pani,

  proszę wysłac do pracodawcy wezwanie do zapłaty wynagrodzenia z wyzanczeniem konkretnego terminu zapłaty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępownia sądowego.

  Po tym okresie może Pani złożyć pozew o zapłatę do sądu pracy o zapłatę wynagrodzenia, nie ma potrzeby ustalania stosunku pracy. Sąd uczyni to w sprawie o wynagrodzenie.

  z wyrazami szacunku,

  Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Wylag Spółka Partnerska

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-26 10:06 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziękują za odpowiedź:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-26 10:28 autor odpowiedzi: mia70

  Witam,

  proszę oddać jak najszybciej klucze, najlepie udac się do firmy i w obecnosci świadka oddać klucz właścicielce, pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ABC

  Dodano 2013-03-25 18:24 przez ABC

  Dwie firmy, jedna wypłata. Czy to zgodne z prawem?

  Dzień dobry,
  Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę w firmie X, gdzie wykonuję pracę związaną ze sprzedażą i ogólnie obsługą biura handlowego. Umowa jest w pełnym wymiarze czasu pracy. W tym samym pomieszczeniu i w tych samych godzinach działa firma Y należąca do małżonka mojego pracodawcy.
  W...

 • dyziozyzio

  Dodano 2017-02-24 10:18 przez dyziozyzio

  Brak umowy o pracę. Czy jest szansa na odzyskanie wynagrodzenia?

  Pracowałem w firmie deweloperskiej, złożyłem wszystkie niezbędne papiery, podpisywałem zapoznanie się z zasadami BHP i nie dostałem umowy do podpisania.Pracodawca nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy za przepracowane dni?

 • Anna8484

  Dodano 2016-10-14 22:31 przez Anna8484

  Problemy pracy "na czarno" a brak pieniędzy w kasie. Czy coś mnie chroni?

  Dzień dobry,jako osoba bezrobotna i poszukująca pracy od lipca 2016 r. znalazłam ją 22.09.2016 r. jako osoba sprzedająca i obsługująca płatności i przelewy elektroniczne oraz zawierająca zakłady w Lottomacie w saloniku prasowym Kolporter. Na początek dowiedziałam się, że będzie to umowa "na czarno",...

 • wikmatec

  Dodano 2014-08-25 20:01 przez wikmatec

  Wezwanie do zapłaty za pracę bez umowy o pracę

  Proszę o pomoc w napisaniu treści wezwania do zapłaty za pracę bez umowy o pracę (tylko umowa ustna). Na co mam się powoływać w takim wezwaniu?

 • ingaaa

  Dodano 2013-01-28 18:19 przez ingaaa

  Praca na czarno przy rejestracji w urzędzie pracy

  Witam, mam problem z odzyskaniem pieniędzy za miesiąc pracy w salonie fryzjerskim, byłam w tym okresie zarejestrowana w urzędzie pracy bez prawa do zasiłku, chodziło mi tylko o ubezpieczenie. Co prawda miałam dostać umowę i taką mam w domu z pieczątką firmy lecz bez podpisu pracodawcy, ale zbywali m...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania