eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Urlop wychowawczy a kolejna ciąża


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2020-06-18 23:04 autor: Kalka3

3 480 odsłon

Urlop wychowawczy a kolejna ciąża

Witam, jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym, zaszłam w ciążę. Dodam, że już upłynął mi rok czasu tego urlopu a nie do końca pamiętam, na ile dostałam. Moje stanowisko to sprzedawca.

Wiem że mogę dać 30 dni wcześniej rezygnacja z urlopu wychowawczego i co po tych 30 dniach? Stawić się do pracy i pracować tak długo, aż nie będę miała kolejnej wizyty u lekarza i wystawi mi L4?

Chciałabym uzyskać informacje, co powinnam zrobić krok po kroku. Nie wiem co robić, nigdy nie byłam w takiej sytuacji a pracować nie mogę, ponieważ to jest moja 3. ciąża. Pierwsza przebiegła pomyślnie, drugą poroniłam zaraz na początku i teraz ta na razie jest wszytko ok, ale żaden lekarz zdolności do pracy mi nie wyda.

Proszę o szybką odpowiedź

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-06-19 13:02 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

  W zależności od potrzeb, w sytuacji gdy stan ciąży nie pozwala na powrót do pracy, może Pani:
  1. Zaczekać do końca urlopu wychowawczego, a następnie od razu w pierwszym dniu, po zakończeniu urlopu złożyć zwolnienie lekarskie.
  2. Porozumieć się z pracodawcą co do zakończenia urlopu wychowawczego w dowolnym dniu (gdyż za zgodą pracodawcy taki dowolny dzień jest możliwy jako koniec urlopu wychowawczego), a następnie od razu w pierwszym dniu, po urlopie złożyć zwolnienie lekarskie.
  3. Zawiadomić pracodawcę o rezygnacji z urlopu, właśnie na wspomniane przez Panią 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy, a następnie od razu w pierwszym dniu, po urlopie złożyć zwolnienie lekarskie.

  Nie musi Pani fizycznie stawiać się w pracy. Wszystkie te czynności można wykonać zdalnie.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Monikaaa89

  Dodano 2018-07-05 08:29 przez Monikaaa89

  Ciąża na wychowawczym. Jak przejść na płatne L4?

  Witam serdecznie. 
  Pracuję w jednej firmie od 6 lat. Obecnie do 31 września 2018 przebywam na urlopie wychowawczym na 2 letnia córkę. Dowiedziałam się o kolejnej ciąży 3 dni temu, jak to rozwiązać z pracodawcą by przysługiwało prawo do pobrania L4?
  Umowa na czas nieokreślony, pracodawca nawet gdybym...

 • Karm

  Dodano 2016-11-15 10:26 przez Karm

  Przerwanie urlopu wychowawczego. Jak złożyć zwolnienie lekarskie?

  Witam,jestem na urlopie wychowawczym od 31 października 2016. Zaszłam drugi raz w ciążę, jestem na samym początku. Ale z nowym rokiem chciałabym wrócić do pracy i złożyć zwolnienie lekarskie.Wiem, że muszę złożyć wniosek z 30-dniowym wyprzedzeniem, ale teraz moje pytanie: czy teraz pierwszego dnia, ...

 • kasial1990

  Dodano 2016-10-05 23:30 przez kasial1990

  Ciąża na początku urlopu wychowawczego

  Witam,od sierpnia 2016 jestem na urlopie wychowawczym. Zaszłam w ciążę i chciałabym przejść na L4. Jak mam się za to zabrać? Podejrzewam, że obecny pracodawca (jestem na umowie na czas nieokreślony na pół etatu), już mnie "nie potrzebuje", bo przyjął już kogoś na moje miejsce. Co mam zrobić aby prze...

 • gonia718

  Dodano 2016-08-22 17:27 przez gonia718

  Zwolnienie L4 po urlopie wychowawczym

  Witam,obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do dn. 29.08.2016 r. i jestem w drugiej ciąży.Czy mogę od razu po skończeniu wychowawczego przejść na zwolnienie lekarskie? I czy będzie ono płatne? Dodam, że wcześniej pracowałam na umowę o pracę na czas nieokreślony.

 • Orzesznica

  Dodano 2015-11-23 16:04 przez Orzesznica

  Zwolnienie lekarskie w trakcie urlopu wychowawczego

  W 2013 urodziłam dziecko, byłam na urlopie macierzyńskim rocznym, teraz jestem na urlopie wychowawczym do 2017 r. Jestem w 2 miesiącu ciąży. Jeśli złożę L4 w pracy, to będzie to będzie ono płatne? Czy wystarczy, że wyślę zwolnienie pocztą, czy muszę składać wcześniej jakiś wniosek o przerwanie urlop...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania