eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwrot auta służbowego do siedziby firmy


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2020-03-01 12:35 autor: annlis8

1 234 odsłon

Zwrot auta służbowego do siedziby firmy

Witam,

otrzymałam rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem przez pracodawcę. Wezwano mnie do zwrotu samochodu służbowego do siedziby firmy (400 km). Niestety umowa na samochód obejmuje zwrot sprzętu na wezwanie i we wskazane miejsce.

Czy mimo to jest możliwe uniknięcie podróży do firmy np. z powodu L4 mojego, bądź mojego dziecka, bądź jakakolwiek inna sytuacja ratuje mnie przed wyjazdem do firmy? Podróż zajęła by 8-10 godzin. Nie jestem w stanie zostawić dziecka na tak długo. I co z ewentualnymi kosztami podróży?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kaseczek

  Dodano 2014-04-23 22:29 przez kaseczek

  Dojazd do miejsca parkowania - kilometrówka

  Witam,
  pracuję jako serwisant aparatury medycznej, co sprawia że podróżuję samochodem po całej Polsce. W mojej firmie samochody służbowe na podstawie uchwały rady nadzorczej sprzed kilku lat parkowane są na parkingach strzeżonych lub w garażu użytkownika.
  Ja mieszkam 20 km od siedziby firmy i prócz ...

 • jussssti3

  Dodano 2019-02-17 21:35 przez jussssti3

  Dwie działalności pod jednym adresem

  Sytuacja przedstawia się następująco. Mąż prowadzi sklep stacjonarny z odzieżą używaną oraz zatrudnia pracownika w wynajmowanym lokalu. Żona prowadzi podobny typ działalność polegający również na sprzedaży odzieży, ale sprzedaż odbywa się wysyłkowo i odzież jest nowa.
  Czy istnieje możliwość aby żona...

 • grazia43

  Dodano 2019-11-26 10:56 przez grazia43

  Samochód dla współpracownika

  Dzień dobry, jesteśmy spółką z o.o., podpisaliśmy umowę na wykonywanie zadań z współpracownikiem z firmy z o.o., który będzie świadczył usługi na terenie Bułgarii. Daliśmy do dyspozycji nasz samochód służbowy osobowy, co jest ujęte w umowie, jego wynagrodzenie będzie zawierało także eksploatację sam...

 • grazia43

  Dodano 2019-09-05 08:17 przez grazia43

  Parking samochodu służbowego

  Witam, pytanie dotyczy zaliczenia w koszty parkingów za parkowanie w strefie płatnego parkowania na podstawie wydruku z systemu skycas. Konto założone na pracownika, ale wskazane auto służbowe.

 • Marcin BBA

  Dodano 2019-02-24 19:27 przez Marcin BBA

  Spółka LTD w UK a sprzedaż w PL

  Prowadzę od 3 lat Spółkę LTD w UK, gdzie główną dziedziną jest Transport na terenie UK (mieszkam tam od 10 lat). Chciałbym spróbować sił w Polsce, mianowicie chodzi mi o handel samochodami oraz handel tekstyliami na giełdach tzw. handel obwoźny.
  Czy mogę wykorzystać legalnie spółkę ltd zarejestrowan...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania