eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaAuto w firmie › Dojazd do miejsca parkowania - kilometrówka


2014-04-23 22:29 autor: kaseczek

2 872 odsłon

Dojazd do miejsca parkowania - kilometrówka

Witam,

pracuję jako serwisant aparatury medycznej, co sprawia że podróżuję samochodem po całej Polsce. W mojej firmie samochody służbowe na podstawie uchwały rady nadzorczej sprzed kilku lat parkowane są na parkingach strzeżonych lub w garażu użytkownika.

Ja mieszkam 20 km od siedziby firmy i prócz dni, w które wyjeżdzam poza miasto gdzie mieści się firma poruszam się na trasie "garaż przy moim domu - firma - garaż przy moim domu" oraz dodatkowo będąc "na miejscu" sprawy służbowe w mieście, gdzie firma się znajduję często załątwiam.

Moje pytanie jest więc następujące: Jak rozpisywać te dojazdy "garaż przy moim domu - firma - garaż przy moim domu"? Pytam, bo czasem w miesiącu jest tego 200 km a czasem około 800 .....

Pozdrawiam,

Piotr

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-04-27 20:39 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  A co ma na celu rozpisanie tego?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-30 00:37 autor odpowiedzi: kaseczek

  Witam

  Chodzi o kilometrówki, które weszły od kwietnia w związku z odliczniem vatu przez firmę. Wprowadzono nam ewidencję i chciałem się jakoś zorientować czy wpisywanie w tą ewidencję dojazdów parking (mój garaż) - praca nie będzie dla skarbóki problemem.

  Samochody nie są parkowane pod firmą ponieważ nie mam tam poprostu miejsca na te samochody i dlatego jednie parkują je na parkingach strzeżonych bo nie posiadają garaży inni w garażu przy własnym domu.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dagmara

  Dodano 2014-04-10 10:01 przez Dagmara

  Samochód w firmie. Jak rozliczyć kilometrówkę?

  Witam,
  jestem właścicielem firmy i wykorzystuję prywatne auto do celów służbowych, rozliczając tzw. kilometrówkę. Mieszkam 10 km od siedziby firmy. Czy do ewidencji przebiegu pojazdu muszę wprowadzać dojazd do siedziby firmy?
  Czy wystarczy tylko z siedziby firmy do klienta rozpisać kilometrówkę?

 • grafix

  Dodano 2013-02-27 07:20 przez grafix

  Jakie są koszty w działalności gospodarczej?

  Witam,
  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą - usługi - we własnym mieszkaniu tzn. przeznaczyłem pokój na tą działalność - ok. 12 m2, co stanowi ok. 10% całej powierzchni mieszkania. Rozliczam się na zasadach ogólnych KPiR.
  1. Czy mogę wrzucać w koszty 10% rachunku za prąd, wodę, ścieki (WC ...

 • ewka30-30

  Dodano 2014-03-08 09:34 przez ewka30-30

  Czy mogę odmówić zmiany miejsca pracy?

  Mieszkam i pracuje w miejscowości O, zostałam oddelegowana do miejscowości K na okres 3 miesięcy. Czas dojazdu do pracy środkami transportu PKP i MPK przekracza 2 godz. co wykazuje na druku delegacji.
  W moim zakładzie obowiązuje Pakt Gwarancji Pracowniczych dla pracowników PKP CARGO (zzkontra.pl  /G...

 • szelp

  Dodano 2013-10-17 08:57 przez szelp

  Odliczenie kosztów dojazdu do pracy

  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakaś możliwość odliczenia kosztów dojazdu do pacy (np. założenie działalności)? Dojeżdżam codziennie 130 km w jedną stronę i na paliwo wydaję ok. 1300 zł miesięcznie. Gdyby dało się to jakoś odliczyć, to by to tochę obniżyło koszty?

 • Mackam25

  Dodano 2015-04-27 21:42 przez Mackam25

  Czy mogę się nie zgodzić na przejęcie mnie przez nowego pracodawcę?

  Dzień dobry,
  w czwartek w mojej firmie odbyło się zebranie, na którym dowiedzieliśmy się, że nasza firma przenosi się do innej miejscowości, oddalonej od obecnej firmy o 46 km. Powodem są zbyt wysokie koszty dzierżawy oraz transportu wyrobów do głównej siedziby firmy.
  Pani dyrektor na zebraniu powie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wyższe stawki kilometrówki

  Wyższe stawki kilometrówki

  Od 14 listopada 2007 r. obowiązują nowe, wyższe stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu. Stawki te służą m.in. do rozliczania kosztów używania w jazdach lokalnych prywatnego pojazdu przez pracownika dla celów pracodawcy.

 • Samochód prywatny do celów służbowych: jazdy wolne od podatku

  Samochód prywatny do celów służbowych: jazdy wolne od podatku

  Jeżeli firma przystaje na zwrot kosztów używania przez współpracownika samochodu prywatnego na jej potrzeby, musi pamiętać o konieczności zaprowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Wartość otrzymanego zwrotu kosztów używania samochodu ...

 • Prywatny samochód w pracy: ryczałt czy kilometrówka?

  Prywatny samochód w pracy: ryczałt czy kilometrówka?

  Pracodawca może refundować pracownikowi koszty używania prywatnego samochodu do celów służbowych na dwa sposoby: przyznając miesięczny ryczałt pieniężny albo rozliczając się z pracownikiem według faktycznie przejechanych przez niego ...

 • Wyjazdy służbowe - jakie obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa?

  Wyjazdy służbowe - jakie obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa?

  W ramach zapewnienia bezpieczeństwa pracownikowi posługującemu się autem służbowym, pracodawca musi zadbać o przeglądy techniczne auta oraz jego sprawne i kompletne wyposażenie, ale również kontrolować czas spędzony w podróży. Jednak ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Auto w firmie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania