eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Powrót do pracy po długim zwolnieniu lekarskim


2017-01-09 18:59 autor: dotota

2 924 odsłon

Powrót do pracy po długim zwolnieniu lekarskim

Witam,

byłam na długim zwolnieniu lekarskim. W trakcie ostatniego dnia zwolnienia lekarz wystawił mi pozwolenie na dopuszczenie do pracy, dostarczyłam mojej przełożonej, a ona od razu kazała mi wypisać urlop, bez dnia przepracowanego po zwolnieniu.

W trakcie urlopu dopadła mnie grypa z gorączką, dostałam  8 dni zwolnienia, dziś poszłam do pracy i okazało się, że nie ma mojego pozwolenia na dopuszczenie do pracy, a na moim miejscu jest zatrudniona osoba. Przez cały dzień nie miałam, gdzie siedzieć, nie mówiąc o podjęciu pracy, kierowniczka wysłała mnie do kadr co dalej ze mną, bo ona nie wie... W kadrach nie znalazły czasu na zaproponowanie mi pracy.

Co ze mną mogą zrobić? Czy mogą mnie zwolnić? Jestem osobą z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym, i z tego względu byłam na zwolnieniu, po zabiegu operacyjnym.

Proszę o szybką odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2016-10-10 16:00 przez konto usunięte

  Koniec umowy o pracę i L4 dłużej niż 6 miesięcy. Co dalej?

  Witam,potrzebuję pomocy, bo nie wiem jak to jest z tym L4, z pieniędzmi... Jestem zatrudniony w firmie OD sierpnia 2015 DO 26.11.2016.  Od 04.07.2016 jestem cały czas na zwolnieniu L4 z powodu choroby o nazwie rwa kulszowa, przepuklina kręgosłupa, czyli na L4 jestem już od ponad 3 miesięcy. Do końca...

 • siostra_2011

  Dodano 2017-03-12 13:39 przez siostra_2011

  Czy pracodawca może dać wypowiedzenie po ustaniu chorobowego?

  Mój mąż chory jest na raka z przerzutami do kości. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim i jest w czasie chemioterapii. Zwolnienie - 182 dni kończy się 21 marca 2017. Wystąpił do ZUS-u o rentę chorobową, ale nie otrzymał jeszcze decyzji.
  Ma jeszcze zaległy urlop. Jest zatrudniony na czas nieokreślony...

 • DONATAMATUSZEWSKA

  Dodano 2016-12-14 13:05 przez DONATAMATUSZEWSKA

  Wysłanie zwolnienia lekarskiego

  Dzień dobry,
  proszę mi jeszcze pomóc w jednej sprawie. Gdzie teraz mam wysłać zwolnienie? Jeszcze raz w październiku byłam na zwolnieniu, 2 listopada wróciłam, a 9 listopada znowuż poszłam na zwolnienie lekarskie.
  Teraz zwolnienie mam do 15 grudnia i będę kontynuować jeszcze do końca grudnia oczywi...

 • Little 94

  Dodano 2016-10-12 12:39 przez Little 94

  Chorobowe. Ile powinno naprawdę wynieść?

  Witam,na samym początku powiem, że chorowałem na kręgosłup od ok. połowy grudnia do 13 sierpnia. A teraz niestety na kolano, więc tak: od 19 lipca do 13 sierpnia 2016 roku miałem zwolnienie lekarskie (kręgosłup), od 14-15 sierpnia dali mi wolne w pracy, ja wziąłem jeszcze 4 dni urlopu na żądanie, cz...

 • i.tomkowiak

  Dodano 2016-09-27 16:50 przez i.tomkowiak

  L4 na okresie próbnym odprowadzane składki

  Witam, miałam płacone składki na ubezpieczenie cały czas bez przerwy przed rozpoczęciem pracy w sklepie (umowa o pracę na czas próbny), i poszłam na L4 po 3 tygodniach pracy, ponieważ wzięła mnie grypa. Czy pracodawca musi mi wypłacić normalnie za L4? Straszą mnie, że nie wypłacą mi za L4, a zgodnie...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

 • Choroba pracownika a wypowiedzenie umowy

  Choroba pracownika a wypowiedzenie umowy

  Artykuł 41 Kodeksu pracy zakazuje pracodawcy dokonywania wypowiedzenia umowy o pracę w czasie nieobecności pracownika w pracy, a nie w czasie istnienia przyczyny usprawiedliwiającej nieobecność w pracy. Wyrok SN z 5 maja 2010 r., II PK 343/09.

 • Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim

  Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim

  Pracodawca, który ma wątpliwości co do poprawności wystawienia zwolnienia lekarskiego lub prawidłowości jego wykorzystania przez pracownika, może przeprowadzić kontrolę w tym zakresie.

 • Ślub pracownika a zwolnienie lekarskie

  Ślub pracownika a zwolnienie lekarskie

  Rozważmy następującą sytuację: pracownica przebywała na dwutygodniowym zwolnieniu lekarskim. Na zaświadczeniu lekarskim widniała adnotacja, że "chory może chodzić". Szef dowiedział się, że w trakcie zwolnienia zatrudniona zawarła ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania