eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zawarcie umowy o pracę, a dzień przeprowadzenia badań wstępnych


2016-10-14 15:37 autor: niccol

2 152 odsłon

Zawarcie umowy o pracę, a dzień przeprowadzenia badań wstępnych

Witam,

1). Czy mogę zrobić badania wstępne przed podjęciem stanowiska i tego samego dnia później zawrzeć umowę i tego dnia wykonywać pracę?

2). Kiedy należy ukończyć szkolenie BHP?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-10-16 20:47 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Badania wstępne może PAni zrobić przed podjęciem pracy. Szkolenia BHP wstępne- instruktaz ogólny oraz stanowiskowy robi Pani w pierwszym dniu pracy. Inaczej się nie da.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • misiek101

    Dodano 2017-12-03 20:12 przez misiek101

    Orzeczenie o niepełnosprawności. Jak zdobyć zaświadczenie lekarskie?

    Mam pytanie.Mój BHP-owiec chce ode mnie zaświadczenie od lekarza medycyny pracy. Co mogę robić jako osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności? Jak takowe ma wyglądać?

  • kozielk

    Dodano 2017-08-28 08:03 przez kozielk

    Czy potrzebne jest szkolenie wstępne BHP po zmianie umowy?

    Witam,w zakładzie pracy pracownik otrzymał nową umowę. Do tej pory pracował na stanowisku pomoc administracyjna, w tym momencie będzie młodszym referentem. Pomiędzy umowami nie było przerwy. Czy pracownik musi przejść wstępne szkolenie BHP?

  • www17

    Dodano 2016-09-29 13:31 przez www17

    Badania lekarskie po dłuższym zwolnieniu

    W najbliższym czasie wracam do pracy po dłuższym (ponad 30 dniowym) zwolnieniu. Sytuacja jest o tyle specyficzna, że wracam do pracy tylko na jeden dzień, gdyż od kolejnego dnia przechodzę na emeryturę. Zgodnie z przepisami BHP po tak długim zwolnieniu w dniu powrotu do pracy powinienem udać się na ...

  • Artaxx

    Dodano 2016-10-05 08:02 przez Artaxx

    Szkolenie BHP przy umowie zlecenie

    Dzień dobry,kto jest odpowiedzialny za szkolenie BHP i badania okresowe w przypadku umowy zlecenia?Dodam, że chodzi o pracę przy elewacji.

  • pracownik1

    Dodano 2016-09-26 18:06 przez pracownik1

    Brak oświetlenia naturalnego

    Ze względu na warunki produkcji pomieszczenia produkcyjne nie posiadają okien. Jedyne okna znajdują się na korytarzu i w pomieszczeniu stołówki. Okna te zostały obecnie pokryte mleczną folią uniemożliwiające pracownikom dostęp do naturalnego oświetlenia. Czy jest to zgodne z przepisami BHP? Jeśli ni...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Jakie formalności czekają nas przy zatrudnieniu?

    Jakie formalności czekają nas przy zatrudnieniu?

    Pomyślnie zakończony dla kandydata proces rekrutacji wieńczą kwestie związane z jego zatrudnieniem. To niezwykle istotny etap, który wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, jak chociażby badania lekarskie, wypełnienie ...

  • Umowa zlecenia a szkolenia BHP

    Umowa zlecenia a szkolenia BHP

    Czy pracownicy zatrudniani na podstawie umowy zlecenia muszą przejść szkolenia bhp? Kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych reguluje art. 304 § 1 Kodeksu pracy.

  • Umowa zlecenie: obowiązki zleceniobiorcy a bhp

    Umowa zlecenie: obowiązki zleceniobiorcy a bhp

    Osoba świadcząca prace na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. umowy zlecenia) nie jest pracownikiem w rozumieniu wynikającym z Kodeksu pracy. Nie oznacza to jednak, że jest ona zwolniona z obowiązków typowych dla pracownika. Zleceniobiorca ...

  • Badania lekarskie dla zleceniobiorców

    Badania lekarskie dla zleceniobiorców

    Czy zleceniobiorców również należy kierować na wstępne badania lekarskie, a jeśli tak to kto ponosi koszty tych badań? O tym, czy skierować zleceniobiorcę na badania lekarskie, decyduje pracodawca w zależności od rodzaju pracy, którą ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania