eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Urlop wychowawczy a powrót do pracy


2016-09-06 23:04 autor: Nati1386

1 454 odsłon

Urlop wychowawczy a powrót do pracy

Witam,

przebywam na urlopie wychowawczym, ze względu na to, że córka idzie do przedszkola muszę zrezygnować z urlopu wychowawczego. Umowę mam do 2020 roku. Sklep, w którym pracowałam w moim mieści został zlikwidowany.

Czy firma może mnie przenieść na stanowisko sprzedawcy do innego miasta? Wypowiedzenie mam 2-tygodniowe. Firma chce abym napisała wypowiedzenie z pracy, inaczej przeniesie mnie do sklepu w innym mieście. Czy mogą tak postąpić? Jeśli firma kończy działalność, zamyka wszystkie sklepy, czy jeśli mnie zwolnią oni należy mi się odprawa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-09-07 17:24 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Proste pytanie... jeli nie ma slkepu w tym mieście, bo został zlikwidowany, to co mają zrobić??? Otworzyś sklep dla Pani? Wraca Pani do pracy i ma mozliwośc jej podjęcia. Jeżeli firma kończy działalnosć ( całą) to mogą Panią zwolnić bez pytania o Pani zdanie czy tez proponując jakieś porozumienie. Odprawa nalezy się, jezeli firma zatrudnia co najmniej 20 osób.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania