eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Druga ciąża po urlopie wychowawczym a zmiana stanowiska


2016-03-10 15:05 autor: tulipan

2 051 odsłon

Druga ciąża po urlopie wychowawczym a zmiana stanowiska

Witam,

jestem w 3. miesiącu ciąży, urlop wychowawczy kończy mi się 31.03.2016. Mam zamiar w pierwszym dniu pracy przedstawić zwolnienie lekarskie. Kadrowa poinformowała mnie, że nie mogę wrócić na poprzednie stanowisko, zaproponowano mi inne o trochę niższych kwalifikacjach, także praca biurowa.

Przygotowano mi skierowanie na badania medycyny pracy. W pierwszym dniu mam przynieść aktualne badania, dostanę do podpisu aneks do umowy, warunki niby takie same tylko stanowisko inne.

Czy muszę robić te badania (to nie problem), czy jeśli dam zwolnienie to zmieni się coś w ciagłości mojej poprzedniej umowy? Mam podpisywać aneks?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-10 19:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Inne stanowisko to nie inne wynagrodzenie ( z tego co Pani napisała), więc nic się nie zmieni. Zwolnienie może Pani dać w pierwszym dniu powrotu ale także może Pani wykorzystać zaległe urlopy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-11 09:04 autor odpowiedzi: tulipan

  Rozumiem, ale czy to skierowanie na badania na inne stanowisko jest istotne? Czy jak będę miała badania do innego stanowiska niż na umowie to ktoś podważy moja zdolność do pracy? (bo w pierwszym dniu raczej nie przyjdę do pracy specjalnie by podpisać nowy aneks, w końcu mam zwolnienie z pracy). nie mam dobrych stosunków z pracodawca, boje się ze mogą chcieć mi zaszkodzić.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-11 09:42 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jezeli chce Pani podjąć pracę, to bez względu na jakim będzie Pani stanowisku musi Pani mieć zrobione badania lekarskie dopuszczające do pracy. Jeżeli chce Pani dać zwolnienie lekarskie w pierwszym dniu powrotu to nie musi Pani robić badań.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • JoannaAneta

  Dodano 2020-01-22 15:13 przez JoannaAneta

  Badania lekarskie przed przejściem z urlopu wychowawczego na L4

  Witam,pracodawca przed powrotem do pracy wysłał mnie na okresowe badania lekarskie. Półtra miesiąca wcześniej poinformowałam pracodawcę, że jestem w ciąży i z urlopu wychowawczego przechodzę bezpośrednip na L4 (23.01 przechodzę na zwolnienie). Pracodawca w dniu 20.01 poinformował mnie drogą listowną...

 • Artemis

  Dodano 2014-04-27 09:30 przez Artemis

  Badania lekarskie po urlopie wychowawczym

  Witam,
  wracam z urlopu wychowawczego i dostałam skierowanie na badania okresowe. Czy jeśli je wykonam i pojdę od pierwszego dnia "pracy" na L4 (ciąża), to grożą mi jakieś konsekwencje?
  Pracodawca się upiera, że mam wykonać badania (choć dotychczasowe mam aktualne). Oficjalnie nie informowałam o ciąż...

 • Madziun22

  Dodano 2017-05-09 15:18 przez Madziun22

  L4 po urlopie wychowawczym. Czy muszę przejść badania?

  21 kwietnia wysłałam zawiadomienie, że chcę wrócić do pracy. I z dniem powrotu zanieść L4 B tylko, że dostałam skierowania do lekarza medycyny pracy, a on mnie nie dopuścił do pracy.Co mogę zrobić, czy z dniem 21 mają dostarczyć L4 bez badań?

 • katarina.k

  Dodano 2015-10-26 13:51 przez katarina.k

  Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego a powrót do pracy

  Witam,
  obecnie jestem w 6. miesiącu ciąży, termin porodu na luty 2016. Przebywam jednocześnie na urlopie wychowawczym, który mam do końca grudnia 2015. Chciałabym nabyć prawo do zasiłku chorobowego i pójść na zwolnienie na te ostatnie tygodnie, tak żeby móc zapłacić opiekunce za pomoc nad starszym s...

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-17 15:45 przez konto usunięte

  L4 na urlopie wychowawczym. Czy muszę dostarczyć badania lekarskie?

  Witam,do dnia 3.12.2015 przebywam na urlopie wychowawczym. Napisałam pismo do pracodawcy (30 dni przed), że chcę wrócić do pracy, a zarazem skrócić swój urlop wychowawczy. Pracę powinnam podjąć z dniem 18 września, aktualnie jestem w ciąży i lekarz ginekolog wystawi mi zwolnienie lekarskie ze względ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Zwolnienia grupowe: pracownicy muszą pamiętać o swoich prawach

  Zwolnienia grupowe: pracownicy muszą pamiętać o swoich prawach

  W przypadku bycia zwalnianym trudno jest mówić o przywilejach, ale pracownicy, którzy będą obejmowani zwolnieniami grupowymi muszą pamiętać o tym, że nie jest to standardowy system rozstania z firmą. Osobom odchodzącym należy się ...

 • Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Służba wojskowa a wypowiedzenie umowy o pracę

  Pracownik otrzymał powołanie do wojska 10 lipca. 9 dni później otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie. 25 lipca pracownik przekazał pracodawcy kopię dokumentu powołania do wojska. Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie ma moc prawną?

 • Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Kobiety w ciąży a trwałość stosunku pracy

  Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań, pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.

 • Czy pracownica w ciąży musi się obawiać zmiany szefa?

  Czy pracownica w ciąży musi się obawiać zmiany szefa?

  Gdy firmę przejmuje nowy właściciel, dotychczasowi pracownicy obawiają się zaprowadzenia nowych porządków. Zwłaszcza, gdy towarzyszą im duże zmiany organizacyjne, likwidacja działów, zwolnienia oraz renegocjacje umów. Czy także ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania