eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Powiadomienie pracodawcy o ciąży w Niemczech


2015-11-21 10:39 autor: milo_mi

4 459 odsłon

Powiadomienie pracodawcy o ciąży w Niemczech

Witam,

pracuję w Niemczech od roku na pełnym etacie, jestem w ciąży i od dwóch tygodni zmienił nam się pracodawca, którego jeszcze nie informowałam o swoim stanie.

Dodam, że ciąża jest już dość "wysoka". Poprzedniego pracodawcy nie informowałam, bo wiedziałam, że nie pozwoliłby mi pracować i musiałabym siedzieć na zwolnieniu, a sytuacja była na tyle komfortowa, że ciąża była niewidoczna przez bardzo długi czas.

U poprzedniego pracodawcy miałam umowę na czas nieokreślony, wraz ze zmianą firmy zmieniono nam również formę zatrudnienia na próbny pierwszy rok.

Moje pytanie brzmi, czy mogę mieć jakieś konsekwencje z tytułu niepowiadomienia o ciąży nowego pracodawcy podczas podpisywania umowy?

Do rozwiązania ciąży zostało mi 10 tygodni.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • paulina_m87

  Dodano 2014-09-08 14:50 przez paulina_m87

  L4 w ciąży z powodu szkodliwych warunków pracy a praca w Niemczech

  Witam,
  mam problem, mój lekarz ginekolog nie chce mi przedłużać zwolnienia lekarskiego. Jestem w 18. tygodniu ciąży, ja i dziecko jesteśmy zdrowi, natomiast praca, którą wykonuję stwarza zagrożenie. Pracuję przy lakierni, cały dzień mam kontakt ze szkodliwymi substancjami.
  Od tego samego ginekologa ...

 • peperwws

  Dodano 2016-02-17 08:48 przez peperwws

  Umowa na czas nieokreślony w Niemczech a ciąża

  Niedawno podpisałam umowę o pracę w Niemczech na czas nieokreślony (w tym 6 miesięcy okresu próbnego) i przy podpisywaniu umowy nie powiedziałam pracodawcy, że jestem w trzecim miesiącu ciąży, ponieważ zależy mi na pracy i na ubezpieczeniu.Jeśli lekarz medycyny pracy wystawi mi Beschaftigungsverbot ...

 • ciezarna1

  Dodano 2014-11-18 22:19 przez ciezarna1

  Urlop wychowawczy, druga ciąża i przejście na L4

  Moja sytuacja jest dość skomplikowana, gdyż jestem w drugiej ciąży i … aktualnie jestem zatrudniona w trzech firmach tj. w korporacji nr 1 na czas nieokreślony od 5 lat na ½ etatu, w małej firmie na 1/3 etatu, również na czas nieokreślony od ok. 4 lat oraz od 9 miesięcy w korporacji nr 2 na cały eta...

 • martka-a

  Dodano 2016-10-24 20:03 przez martka-a

  L4 a wypowiedzenie w ciąży u niemieckiego pracodawcy

  Witam,pracuję w Niemczech, mam umowę na czas określony (do końca bieżącego roku), a jestem w ciąży i dostałam L4, które wysłałam do pracodawcy, lecz on następnego dnia wystawił mi 3-tygodniowe wypowiedzenie.Co w tej sprawie mam zrobić, do kogo się udać?

 • Margaret100

  Dodano 2015-12-23 00:12 przez Margaret100

  Co mam zrobić, kiedy firma w której pracuję, zostaje zamknięta podczas mojego macierzyńskiego?

  Witam, obecnie do połowy lutego przebywam na macierzyńskim. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w kolejnej ciąży. Po macierzyńskim będę zmuszona pójść na zwolnienie lekarskie z powodu zagrożonej ciąży. Firma, w której pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony od początku lutego zostaje zamknięta...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania