eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwiększenie zakresu pracy pracownika bez jego zgody


2015-05-22 15:12 autor: arizonyfan

4 661 odsłon

Zwiększenie zakresu pracy pracownika bez jego zgody

Witam,

pracuję w Urzędzie Gminy. Były wybory. Zmienił się burmistrz. Pracuję tam od 8 lat na jednym stanowisku z jednym zakresem obowiazków. Nowy wójt wymyślił reorganizację. Utworzył referaty. Z pracowników wybrał kierowników referatów. A obowiązki tych kierowników porozdzielane zostały przez nich samych (bez udziału wójta, który wolał pozbyć się problemu) na pozostałych pracowników tych nowych referatów. I to też nie po równo. Jeden nie dostał nic, drugiemu zwiększyli zakres o jakieś 5%.

Natomiast mi się trafiło zwiększenie zakresu o około 50%. Tak poprostu, bez żadnej analizy obciążenie stanowiska, na chybił trafił. Moje stanowisko już przed zmianą zakresu było znacznie obciążone. Obecnie po zwiększeniu zakresu o 50% nie wyobrażam sobie funkcjonowania na tym stanowisku. Nowego zakresu obowiązków jeszcze nie podpisałem. Nikt z kierownictwa nie chce dyskutować na ten temat.

Burmistrz dał wolną rękę nowym kierownikom. Próbowałem rozmawiać z nowym kierownikiem, podając konkretne argumenty to kierownik stwierdził, że nie będzie ze mną dyskutował. Albo przyjmuję nowy zakres albo do widzenia. A co jakby mi dodali dodatkowe 200% obowiązków? W taki sposób to można zwolnić każdego, kto się nam nie podoba. Czy mam jakieś możliwości obrony w tej sytuacji? Jakie środki powinienem powziąć?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-22 19:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Dużo by mówić, ale ostatecznie sprawa trafi do sądu. Szef może dać Panu wypowiedzenie zmieniające warunki pracy, Pan może się nie zgodzić, ale wypowiedzenie przejdzie w definitywne. Ostatecznie sąd stwierdzi po czyjej stronie jest racja. Jeżeli ne dojdziecie do porozumienia, to taki będzie finał .

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

    Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

    Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

  • Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

    Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

    Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

  • Przejście zakładu pracy a zmiana siedziby firmy

    Przejście zakładu pracy a zmiana siedziby firmy

    Rozważmy następujący przypadek: zakład pracy został w trybie art. 231 K.p. przejęty przez nowego pracodawcę, który ze względów logistycznych zamierza przenieść główną siedzibę firmy do miejscowości oddalonej o 120 km od obecnego ...

  • Powierzenie innej pracy- czy można zmienić zdanie?

    Powierzenie innej pracy- czy można zmienić zdanie?

    Przepisy K.p. uprawniają pracodawcę do tymczasowego przeniesienia pracownika do innej pracy niż umówiona. Zdarza się jednak, że z jakiś przyczyn (np. choroba) podwładny nie może przystąpić do wykonywania zadań poleconych mu przez szefa. ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania