eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Dodanie obowiązków służbowych


2014-05-19 13:27 autor: konto usunięte

5 744 odsłon

Dodanie obowiązków służbowych

Witam,

jestem w sytuacji, gdzie pracodawca chce nałożyć na mnie dodatkowe obowiązki dotychczas niezwiązane z moim zakresem obowiązków. Czy mam obowiązek się zgodzić i czy nieprzyjęcie tych nowych obowiązków skutkować będzie np. wydaleniem mnie z pracy? Nadmienię, że zajmuję się składaniem tekstów do gazet, broszur itp. w komputerze w poligrafii przyzakładowej. A nowe obowiązki to przygotowywanie materiałów - dokumentów prawnych i innych potrzebnych do powieszenia na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

Wieszaniem na stronie zajmie się informatyk, natomiast do moich obowiązków ma należeć koordynacja nad działaniem strony internetowej pod względem poprawności dokumentacji.

Proszę odpisać, czy muszę przyjąć nowy zakres obowiązków i czy należy się jakieś dodatkowe wynagrodzenie i czy w przypadku nieprzyjęcia muszę się spodziewać zwolnienia z pracy?

Pozdrawiam,

Izabela Rusiecka

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-05-19 14:06 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Wszystkie opcje, które Pani opisała są możliwe. Nie musi się Pani na nic godzić, ale w takim przypadku może się spodziewać konsekwencji, które mogą być  uzależnione od stopnia złośliwości pracodawcy. Szef może Pani zapłacić za dodatkową pracę, ale nie musi tego robić.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • iwon661

    Dodano 2015-07-03 08:45 przez iwon661

    Jakie mam prawa w związku z dodatkowymi obowiązkami?

    Witam,
    pracuję w urzędzie wojewódzkim w danym oddziale. Od 15 miesięcy dodatkowo uczestniczę w wydziałowym zespole wykonując zadania z innego oddziału (zupełnie inny zakres obowiązków), za co nie dostaję żadnego dodatku zadaniowego, natomiast otrzymałam jedną nagrodę specjalną.
    W tej chwili sytuacja...

  • ANIBUS

    Dodano 2012-10-15 13:21 przez ANIBUS

    Wykonywana praca a zakres czynności i powierzenie obowiązków

    Od 10 miesięcy prowadzę dział kadr. Przez 7 miesięcy miałam zastępować kierownika kadr w związku z jego odejściem z pracy na emeryturę. W tym czasie kierownik kadr był 3/4 tego okresu pracy na wolnym od pracy z tyt. chorobowego, sanatorium, urlopu za 2 lata.
    Po odejściu kierownika kadr nic się nie z...

  • hausner

    Dodano 2013-12-19 09:33 przez hausner

    Zmiana stanowiska pracy bez zgody pracownika

    Witam,
    jestem zatrudniony w firmie z branży kolejowej jako mistrz spawalnik. Stanowisko zostało utworzone niedawno ze względu na konieczność wdrożenia norm PN-EN ISO 3834-2 oraz PN-EN 15085-2. Ze wzdględu na brak konieczności załączania dokumentacji spawalniczej (jeszcze) do zamawiającego (PKP Cargo...

  • iwon661

    Dodano 2014-01-12 12:41 przez iwon661

    Czy mam prawo zarabiać tyle co osoba na tym samym stanowisku?

    Pracuję w urzędzie, od 5 lat w tej samej komórce. Ostatnio dowiedziałam się, że wykonując dokładnie te same obowiązki co pozostali pracownicy na tych samych stanowiskach otrzymuję niższe wynagrodzenie.
    Czy w takiej sytuacji mogę domagać się od pracodawcy wyrównania zarobków do tego samego poziomu? Z...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-11-25 08:02 przez konto usunięte

    Stanowisko pracy a zakres obowiązków

    Witam,
    ponad rok temu dostałam pracę lecz bez zakresu obowiązków. Słownie było powiedziane, że będzie to praca biurowa - generalnie dozór. W umowie o pracę jest napisane tylko stanowisko. Dopiero teraz mam dostać zakres obowiązków, a w większości jest to praca umysłowa, ale jest tam także zawarta pr...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

    Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

    Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

  • Zmiana regulaminu wynagradzania: co wolno pracodawcy?

    Zmiana regulaminu wynagradzania: co wolno pracodawcy?

    Prawnicy z Kancelarii Gajek i Wspólnicy przyjrzeli się kwestii zmian zasad wynagrodzenia w firmie. Kodeks Pracy nie zawsze daje jednoznaczne odpowiedzi, dlatego pracodawcy często mają wątpliwości, które działania są zgodne z prawem, a ...

  • Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

    Czasowa zmiana obowiązków pracownika a umowa o pracę

    Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

  • Nieterminowe usprawiedliwienie nieobecności w pracy

    Nieterminowe usprawiedliwienie nieobecności w pracy

    Rozważmy następującą sytuację: pracownik nie stawił się w pracy, nie informując pracodawcy o powodach swojej absencji. Gdy wreszcie zadzwonił do firmy (w 4 dniu nieobecności), szef, nie pozwalając na żadne tłumaczenia, zakomunikował ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania