eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Szpital, wypowiedzenie i poronienie


2015-05-04 12:24 autor: BeatriceB

1 699 odsłon

Szpital, wypowiedzenie i poronienie

Dzień dobry,

proszę o pomoc w kilku kwestiach:

1. Prawdopodobnie w 2 połowie maja trafię na oddział dzienny leczenia nerwic - czy moje wynagrodzenie bedzie wówczas 70% płatne?

2. Przypuszczam, że pracodawca (duża korporacja) chce mnie zwolnić (umowa na czas nieokreślony). Obecnie mam zwolnienie lekarskie do połowy maja. Czy gdybym została przyjęta na oddział szpitalny w dniu 18 maja i z taką datą miała wypisane kolejne zwolnienie lekarskie, czy wówczas pracodawca może mnie zwolnić w sobotę lub niedzielę 16-17 maja, gdybym nie miała na te 2 dni L4? Jak mogę się zabezpieczyć, aby tego nie dokonał?

2.  W styczniu tego roku po raz drugi straciłam ciążę - w 12. tygodniu. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że mogłam wówczas poprosić o kartę urodzenia, zarejestrować dziecko w USC i wziąć 8 tygodni urlopu macierzyńskiego. Czy w sytuacji gdy dowiaduję się o tym teraz mam jeszcze prawo do takiego urlopu i mogę wystąpić do szpitala o wydanie stosownych dokumentów dla USC?

3. Czy w sytuacji gdybym na zwolnieniu lekarskim zdecydowała się złożyć wypowiedzenie, a kilka dni później okazało by się, że jestem w ciąży (miałabym np wynik z badania krwi lub potwierdzenie od ginekologa), to czy wówczas mogę wycofać swoje oświadczenie woli, bo w chwili składania wypowiedzenia nie byłam świadoma bycia w ciąży?

Czy ma tu znaczenie gdybym np podpisała porozumienie stron cd zwolnienia ze świadczenia pracy? Co w sytuacji gdybym złożyła miesięczne wypowiedzenie teraz a w ciążę zaszła dopiero w czerwcu? Czy wówczas również mogę wycofać oświadczenie?

4.  Czy gdybym zaszła w ciążę będąc na oddziale dziennym, wówczas mogę brać zwolnienie lekarskie od mojego ginekologa zamiast lekarza z oddziału leczenia nerwic?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mirek5714

  Dodano 2016-05-09 12:14 przez mirek5714

  Czy pracodawca mógł mnie zwolnić na L4 i ile wyniesie zasiłek?

  Witam,pracowałem ponad dwa lata na niemiekich warunkach, umowa na czas nieokreślony. Od 18 lutego 2016 r. poszedłem na zwolnienie lekarskie i nadal choruję. Zakład przysłał mi list 5.05.2016 r., że rozwiązuje umowę o pracę z dniem 31.05.2016 r.Czy mogą to zrobić i jak będzie wyglądałą płaca za choro...

 • Karola666

  Dodano 2014-07-14 11:34 przez Karola666

  Wynagrodzenie za L4 w czasie ciąży

  Witam serdecznie,
  piszę z wielką prośbą o udzielenie mi pomocy w sprawie z wynagrodzeniem, które ZUS ma mi wypłacać, gdy przebywam na L4 (ciąża). Od września 2012 r. pracuje w sklepie ogólnospożywczym (od 01.01.2013 umowa na czas nieokreślony). Z dniem 1 kwietnia podpisałam z szefem aneks do umowy o...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-05-29 20:10 przez konto usunięte

  Płatność za L4 wystawione przez szpital

  W czasie zasiłku chorobowego przebywałem przez 2 tygodnie w szpitalu (operacja). Przy wypisie ze szpitala otrzymałem zwolnienie L4 na okres 5 tygodni.
  Jaki procent wynagrodzenia podstawowego powinienem otrzymać z zakładu pracy (umowa stała na czas nieokreślony) - 70% czy 100%?
  Proszę o podanie podst...

 • ihola

  Dodano 2014-03-25 14:33 przez ihola

  Zmniejszenie etatu po urlopie macierzyńskim i kolejna ciąża a wysokość zasiłku chorobowego

  Proszę o udzielenie mi informacji.
  Dnia 09.04.2013 r. skończył mi się urlop macierzyński i złożyłam podanie o zmniejszenie wymiaru czasu pracy z pełnego etatu do 1/2 etatu (dodam, że mam umowę na czas nieokreślony, a pracuję już tam ok. 9 lat) - pracodawca się zgodził.
  Teraz 10.04 kończy mi się to p...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-22 21:23 przez konto usunięte

  Odprawa przy przejściu na rentę

  Witam,
  mam pytanie dotyczące mojego ojca.
  Tata w 2010 roku zachorował, był zatrudniony w firmie na czas nieokreślony. Przez pół roku przebywał na zwolnieniu lekarskim. Po tym okresie otrzymał zasiłek rehabilitacyjny na okres półtora roku. W momencie otrzymania zasiłku, firma zwolniła go z pracy, obi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania