eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Nagana w dniu wolnym od pracy


2014-12-30 20:03 autor: emciak

2 611 odsłon

Nagana w dniu wolnym od pracy

Witam,

jestem managerem i w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zostałam ukarana naganą. Sęk w tym, że nie jestem pewna czy wszystkie procedury zostały zachowane. Przede wszystkim w obu przypadkach zostałam postawiona przed faktem dokonanym (bez jakiejś rozmowy), dostałam druk firmowy od mojego przełożonego, który podpisywałam a później udawałam się na rozmowę z kierownikiem działu zasobów ludzkich, na której był sporządzany protokół tego co powiedziałam na temat zaistniałej sytuacji. Nie miałam informacji zwrotnej, że ten wniosek został uznany i że mogę sprzeciwiać się tej decyzji.

Drugą naganę dostałam za "nieprzygotowanie przez moją ekipę działu do otwarcia sklepu" z tym, że w ten konkretny dzień miałam wolne i nie mogłam zarządzać ekipą... Czy to sprawiedliwe, że zostałam ukarana za niekompetencje mojej ekipy?

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-12-30 20:13 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Kary mogą być wymierzane po wsyłuchaniu pracownika, nie odwrotnie. Brak wysłuchania przed wymierzeniem kary może spowodować, że sąd pracy ją uchyli.


  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-30 20:58 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli chodzi o zasady to Pani Monika wyjasniła wszystko, ale niekompetencja Pani zespołu jest Pani NIEKOMPETENCJĄ  jako szefa zespołu.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-30 21:04 autor odpowiedzi: emciak

  Dziękuję,
  jeżeli chodzi o kwestię sądu pracy - czy są jakieś ograniczenia czasowe? Co do niekompetencji - nie mówię kategorycznie nie. Ale trudno karać kogoś za konkretny dzień który akurat był dniem wolnym.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-30 21:13 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu po 3 latach.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Krakowianin

  Dodano 2017-06-21 11:29 przez Krakowianin

  Artykuł 23 KP a przywileje pracowników

  Witam,
  pewna osoba pracowała w firmie energetycznej, w której 14 sierpnia (dzień energetyka) był dniem wolnym od pracy. Osoba ta przeszła do innej firmy na podstawie art. 23 KP.
  Moje pytanie brzmi czy wolne w dniu 14 sierpnia też przysługuje w ramach przywilejów pracowniczych?

 • annbor2

  Dodano 2015-11-17 12:42 przez annbor2

  Czy należy się dzień wolny za 11 listopada przy umowie na pół etatu?

  Dzień dobry, jestem zatrudniona na pół etatu w systemie: poniedziałek 7 godzin, wtorek-środa dzień wolny, czwartek 7 godzin, piątek 6 godzin, sobota-niedziela wolne.W związku z tym moje pytanie brzmi: czy jeżeli w tym roku 11 listopada wypadł w środę, czyli mój dzień wolny od pracy, to przysługuje m...

 • kornelia36

  Dodano 2014-12-12 12:10 przez kornelia36

  Zwolnienie lekarskie w czasie dwóch dni opieki

  Witam,wniosek o odbiór 2 dni wysłałam do pracodawcy wcześniej i został zaakceptowany. Okazało się, iż w tym czasie dopadła mnie choroba. Czy biorąc zwolnienie lekarskie na te dni, zostają one cofnięte i mogę odebrać w terminie późniejszym?

 • Tadeusz1958

  Dodano 2014-12-11 08:56 przez Tadeusz1958

  Rozliczenie za wolne soboty

  Jestem na 2-tygodniowym wypowiedzeniu z pracy. Sam złożyłem to podanie. Pracowałem w wolne soboty. Pracodawca za te dni w 2014 r. jest mi winien 13 wolnych dni. Minął tydzień wypowiedzenia, który przepracowałem.Proszę o poradę, jak pracodawca powinien rozliczyć te dni?Dziękuję

 • karolina.maciag

  Dodano 2014-12-07 11:47 przez karolina.maciag

  Rozliczanie czasu - system równoważny

  Bardzo proszę o wyjaśnienie następujących kwestii związanych z rozliczaniem godzin pracy w systemie równoważnym:- Jeśli pracownik ma zaplanowaną dniówkę 12 godz., a pracuje 13 godz. - wypłacamy mu nadgodzinę 50%; co jeśli sytuacja ma miejsce w niedzielę? ->100%?- Jeśli pracownik ma zaplanowane np. 4...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania