eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Odmowa zasiłku rehabilitacyjnego po 182 dniach chorobowego, a za półtora miesiąca operacja


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2014-04-02 19:04 autor: konto usunięte

10 737 odsłon

Odmowa zasiłku rehabilitacyjnego po 182 dniach chorobowego, a za półtora miesiąca operacja

Dzień dobry,

pod koniec kwietnia kończy mi się 182 dni chorobowego. Okazało się jednak, że na początek czerwca wyznaczony mam termin operacji kręgosłupa, potem rehabilitacja i mam nadzeję wrócić do pracy już jako zdrowa i bez bólu osoba.

Zgodnie z przepisami złożyłam do ZUS wniosek o zasiłek rehabilitacyjny, wczoraj poddana byłam już dwóm komisjom lekarskim - pierwsza u lekarza orzecznika, druga u neurologa-konsultanta ZUS.

Ten drugi człowiek dał mi do zrozumienia, że on osobiście uważa, że moje bóle są o charakterze przewlekłym i nie operacja, a intensywna rehabilitacja i ćwiczenia tu są potrzebne.

Zasiane zostało ziarno niepokoju, ponieważ oczekuję na decyzję z ZUS, która ma przyjść pocztą i się bardzo martwię. Nastawiona jestem w tej chwili na rezygnację z planowanej operacji i powrót do pracy zaraz po upływie ostatniego dnia ze 182 chorobowego, jednakże równocześnie zastanawiam się czy gdy otrzymam negatywną decyzję - nie odwoływać się, jednocześnie wracając do pracy, którą sobie cenię i której nie chcę absolutnie stracić.

Czy mogę prosić o sugestie, jak wygląda odwołanie od negatywnej decyzji ZUS w sprawie przyznania zasiłku rehabilitacyjnego? Czy mogę w takim przypadku, po 182 dniu choroby wrócić do pracy i jednocześnie pisać odwołanie? Jak wygląda takie odwołanie i co w nim ująć, gdyż nie wiem .

Byłabym wdzięczna za odpowiedź i sugestie , gdyż ogromnie się martwię. NIe chcę przecież niczego wyłudzać, chcę wrócić do pracy i próbowałam wrócić do niej jeszcze zanim poznałam wynik rezonansu magnetycznego, ale ani lekarz medycyny pracy, ani orzecznik ZUS przy poprzednich kontrolach nie godzili się na takie rozwiązanie, kazali czekać na wyniki. Natomiast neurochirurg po obejrzeniu przebiegu badania na nośniku jakim jest płyta CD orzekł potrzebę operacji i to w jak najszybszym terminie gdyż według niego grozi mi kalectwo z powodu ucisku na nerwy na wielu poziomach.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Amelia

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Elżbieta 207

  Dodano 2017-04-03 16:57 przez Elżbieta 207

  Zasiłek rehabilitacyjny czy renta?

  Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego. W danej chwili jestem na zasiłku rehabilitacyjnym, gdyż okres 182 dni zwolnienia lekarskiego skończył się z dniem powrotu ze szpitala. Wystąpiłam miesiąc wcześniej z wnioskiem o zasiłek rehabilitacyjny przyznano 4 miesiące od 14 lutego do czerwca. Czuję, że...

 • dorota481

  Dodano 2013-04-12 12:41 przez dorota481

  Odmowa świadczenia rehabilitacyjnego. Czy złożyć odwołanie od decyzji ZUS?

  Bardzo proszę o pomoc,
  Mężowi skończył się zasiłek chorobowy 182 dni. 7 kwietnia 2013 r. leczył się na staw biodrowy i przygotowywał się do jego wymiany, ale kazano mu najpierw usunąć żylaki.
  Wystąpił z prośbą o świadczenie rehabilitacyjne, którego odmowę dostał 8 kwietnia 2013 r., a 10 kwietnia 201...

 • Majalena2005

  Dodano 2017-10-05 10:28 przez Majalena2005

  Odmowa przyznania świadczenia

  Witam,mój ojciec do 28.07 przebywał na zasiłku chorobowym i zasiłku rehabilitacyjnym, wykorzystując tym samym okres zasiłkowy 182 dni (problem z urazem kolana po wypadku). Niestety na początku lipca wykryto u niego chorobę nowotworową czego następstwem była operacje, teraz chemioterapia itp. Przebyw...

 • stasiek06

  Dodano 2017-06-21 14:40 przez stasiek06

  Czy podczas trwania odwołania od decyzji ZUS przed sądem pracy mam się zarejestrować do UP?

  Witam,w czerwcu ubiegłego roku zaczęła się moja choroba - 182 dni chorobowego (operacja kręgoslupa zaplanowana na wrzesień b.r), następnie zasiłek rehabilitacyjny przez 3 miesiące, po tym okresie ZUS przyznał mi jeszcze 9 miesięcy lecz po tygodniu otrzymałem pismo z ZUS, że decyzja lekarza orzecznik...

 • tomasz2356

  Dodano 2015-02-11 21:53 przez tomasz2356

  Orzeczenie ZUS a świadczenie rehabilitacyjne

  Witam serdecznie,
  składałem dokumenty o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego po 182 dniach (zasiłek chorobowy pobierany do dnia 12.02.2015 r.) na zasiłku chorobowym. Odbyłem komisję lekarską w ZUS 11.02.2015r. przez orzecznika.
  W orzeczeniu dostałem, że jestem niezdolny do pracy do dnia 29.02.2015 r...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  Odwołanie od decyzji ZUS

  Od decyzji wydanych w pierwszej instancji przez ZUS przysługuje prawo do odwołania się. Przepisy przewidują, że kontrolę nad tymi decyzjami sprawują sądy.

 • Jak odwołać się od decyzji ZUS?

  Jak odwołać się od decyzji ZUS?

  ZUS wydaje decyzje zarówno w sprawach emerytalno-rentowych, jak również w stosunku do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Otrzymanie takiej decyzji z reguły jest zakończeniem toczącego się ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania