eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy podczas trwania odwołania od decyzji ZUS przed sądem pracy mam się zarejestrować do UP?


2017-06-21 14:40 autor: stasiek06

13 920 odsłon

Czy podczas trwania odwołania od decyzji ZUS przed sądem pracy mam się zarejestrować do UP?

Witam,

w czerwcu ubiegłego roku zaczęła się moja choroba - 182 dni chorobowego (operacja kręgoslupa zaplanowana na wrzesień b.r), następnie zasiłek rehabilitacyjny przez 3 miesiące, po tym okresie ZUS przyznał mi jeszcze 9 miesięcy lecz po tygodniu otrzymałem pismo z ZUS, że decyzja lekarza orzecznika jest wadliwa i wstrzymano mi wypłatę świadczenia, zostałem wezwany na komisję lekarską do Gdańska, gdzie mnie uzdrowili i powinienem iść do pracy.

Odwołałem się od decyzji ZUS do sądu pracy i trwa postępowanie o przywróceniu mi tego świadczenia Jestem na utrzymaniu żony no i pracodawca proponuje mi wypowiedzenie tak żebym miał jakikolwiek dochód, bo pracodawca nie odprowadza za mnie składek - są zerowe. Jeżeli przejdę na zasiłek dla bezrobotnych to tracę możliwość starania się o świadczenie rehabilitacyjne, a następnie rentę.

Czy w moim przypadku mam ubezpieczenie zdrowotne?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-11-23 14:45 autor odpowiedzi: Jowita

    Na czas odwołania od decyzji ZUS może żona zgłosić u swojego pracodawcy Pana do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny o ile jest taka mozliwość czyli jest zatrudniona.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania