eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Aneks do umowy


2014-03-27 11:29 autor: kasiakatarzyna

3 101 odsłon

Aneks do umowy

Witam,

pracuję na umowę o pracę na czas określony do listopada 2015. Z dniem 1 stycznia tego roku podpisałam aneks do umowy odnośnie wynagrodzenia i takie moje pytanie: czy ten aneks będzie traktowany jako kolejna umowa?

Pytanie zaktualizowano 2014-03-27 16:55

A jednak nie najniższa , popostu ze stałej stawki zmieniło się na wynagrodzenie za godzine, czyli aneks dotyczy defakto podwyżki oraz zmiany dnia wypłacania wynagrodzenia, tak wiec rozumiem że w tym przypadku nie będzie on traktowany jako 3 umowa w razie np zwolnienia czy ciąży?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-27 15:00 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Aneks dotyczy tylko podwyzki pensji (pewnie minimalnej), więc nie będzie to kolejna umowa. W przypadku gdyby pracodawca chciał przedłuzyć Pani umowę aneksem, to byłaby traktowana jako następna.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 16:54 autor odpowiedzi: kasiakatarzyna

  A jednak nie najniższa , popostu ze stałej stawki zmieniło się na wynagrodzenie za godzine, czyli aneks dotyczy defakto podwyżki oraz zmiany dnia wypłacania wynagrodzenia, tak wiec rozumiem że w tym przypadku nie będzie on traktowany jako 3 umowa w razie np zwolnienia czy ciąży?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 18:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie będzie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • joana2504

  Dodano 2014-01-14 21:39 przez joana2504

  Aneks do umowy o pracę związany z podwyższeniem najniższego wynagrodzenia

  W związku z podwyższeniem najniższego wynagrodzenia przygotowuję dla pracownika aneks do umowy o pracę. Jest to jego druga umowa na czas określony. Na którą umowę powinnam powołać się w aneksie - na pierwszą czy tą ostatnią? Chodzi mi o takie sformułowanie: "Pozostałe warunki umowy z dnia...... nie ...

 • bianq

  Dodano 2018-01-26 11:39 przez bianq

  Wyrównanie wynagrodzenia dla rezydenta

  Proszę o odpowiedź na moje pytanie :) Bardzo proszę :) Otóż jestem rezydentką zatrudnioną na etat i od października przebywam na ZUS-ZLA z powodu ciąży. Około listopada dostałam do podpisania ANEKS, ponieważ okazało się, że od lipca 2017 obejmuje nas podwyżka wynagrodzenia. Aneks podpisałam. W grudn...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-12-05 15:02 przez konto usunięte

  Zasiłek wypłacany w ciąży

  Dzień dobry, mam pytanie,od 5 miesięcy pracowałam na umowie o pracę na czas określony na stanowisku technik farmacji stażysta i wypłatę miałam ok. 1900 złotych na rękę (umowa na 2 lata).Od listopada zmieniłam stanowisko pracy na technik farmacji i od miesiąca mam wyższą wypłat. Cały czas pracuję w t...

 • paulinka89

  Dodano 2014-04-10 21:27 przez paulinka89

  Czy muszę podpisać aneks do umowy?

  Witam,
  czy muszę podpisać aneks do umowy o pracę z podwyżką, gdy ta mnie satysfakcjonuje? Pracuję w pewnej firmie 4 lata, gdzie nigdy nie było podwyżek, teraz została przyznana kwota dla pracownika 1300 zł brutto i więcej, jednak kwoty są skracane na swoje korzyści nawet do 50 zł brutto.
  Czy muszę p...

 • kasia50

  Dodano 2014-03-14 22:22 przez kasia50

  Rozliczenie czasu pracy za sobotę i niedzielę

  Pracuję w supermarkecie. Mam podpisaną umowę o pracę na czas określony. Sklep pracuje w systemie równoważnym. Pracuję 40 godz. tygodniowo. Grafik obejmuje zawsze soboty i czasami niedzielę, wtedy w tygodniu jest wolny inny dzień za sobotę i niedzielę.
  Jak jest rozliczana sobota - czy jest dodatkowo ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania